Recenzja Resident Evil VIllage

Resident Evil Village w Xbox Games Pass – wygląda na to, że marzenia mogą się spełnić

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

Resident Evil Village w Xbox Game Pass może pojawić się już niebawem. Usługa Microsoftu może się bowiem wzbogacić o jeden z najlepszych tytułów zeszłego roku, a są przesłanki do tego, by tak faktycznie się stało. Warto jednak pamiętać, że dalej mówimy tutaj o niepotwierdzonych informacjach i jeszcze sporo może się zmienić. Co wiemy na ten moment?

Resident Evil Village w Xbox Game Pass – gra może zaraz trafić do usługi

Resident Evil Village Xbox Game Pass
Fot. XGP.pl

Skąd w ogóle przypuszczenie, że Resident Evil Village w Xbox Game Pass się pojawi? Otóż na stronie z promocjami gier od Capcom, czyli developera ostatniej odsłony serii Resident Evil, pojawiła się informacja, że produkcja jest dostępna w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Informacja zdążyła już zniknąć ze strony, ale XGP udało się uchwycić ją na zrzucie ekranu. Taka informacja na oficjalnej stronie Microsoftu sprawia, że obecność Resident Evil Village w Xbox Game Pass zdaje się być tylko kwestią czasu. Swojego czasu mówiło się o tym, że Sony z Capcom zawarły porozumienie na mocy którego produkcje developera nie trafią do usług pokroju Game Pass przynajmniej przez rok od ich premiery.

To mogłoby oznaczać, że Resident Evil Village trafi do Xbox Game Pass 7 maja 2022 roku lub jakoś w tym terminie. Oczywiście może wydarzyć się to wcześniej lub później, bo treści tych umów pozostały tajemnicą. Microsoft jednak dość często wrzuca duże produkcje do swojego katalogu gier dostępnych w ramach jednej subskrypcji. Na tym przez ostatnie miesiące firma budowała swoją pozycje w świecie gamingu i to był bardzo dobry ruch z ich strony. I choć sama wiadomość jest elektryzująca, to dalej trzeba czekać na oficjalne potwierdzenie, że faktycznie tytuł od Capcom zagości w Xbox Game Pass.

Zobacz też: Świetna promocja na VPN Surfshark – można oszczędzić ponad 80% na subskrypcji.

Patrząc na to, jak rozwija się Xbox Game Pass, to faktycznie może ostatnio graczom brakować dużych premier w usłudze. Owszem, dalej pojawiają się nowe tytuły i to całkiem interesujące, ale dobrym ruchem byłoby dodanie czegoś naprawdę dużego. Resident Evil Village byłoby idealnym wabikiem na nowych klientów, którzy mogliby w ten sposób przekonać się do usługi. Cóż, teraz pozostaje jedynie czekać na to, czy uchwycona informacja o grze okaże się prawdą czy była tylko błędem. I miejmy nadzieję, że chodzi o to pierwsze. Wcześniej podobne przecieki pojawiały się przy okazji Mass Effect, które finalnie do Xbox Game Pass trafiło.

[Aktualizacja] Niestety, okazało się, że to był tylko błąd w sklepie Microsoft i nie ma obecnie planów na wprowadzenie gry do usługi.

Źródło: XGP

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy