batman joker scena 2022

Joker kontra Batman – wycięta scena z nowego filmu trafiła na YouTube

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Rozrywka

Studio WarnerBros. opublikowało w sieci fragment wyciętej sceny z filmu „Batman”. Możemy w niej zobaczyć spotkanie Mrocznego Rycerza z nową inkarnacją Jokera.

Wycięta scena z filmu Batman – kto zagrał Jokera?

joker batman 2022

To dość ciekawy ruch ze strony studia, by niedługo po kinowej premierze pokazywać tak istotną w kontekście zainteresowania widowni scenę, której nie było w filmie w jego końcowej wersji pokazywanej na dużym ekranie. Przeważnie takie działania mają miejsce przy okazji premiery wydania w kinie domowym na DVD/Blu-ray. Ale że czasy się zmieniają, rynek wydań fizycznych jest już względnie mało znaczący, tak więc decyzja Warnera wydaje się oczywista. Tym niemniej od premiery filmu „Batman” nie minął nawet miesiąc, także szybkość tych działań może zdumiewać.

W wyciętej scenie możemy zobaczyć spotkanie Batmana z Jokerem. Tym razem w psychopatycznego klauna wcielił się Barry Keoghan, którego możecie znać z takich filmów jak „Dunkierka”, „Zabicie świętego jelenia” czy ostatnio „Eternals”. Mroczny Rycerz próbuje zrozumieć jakie motywy kierują Riddlerem i jego zbrodniami. W tym celu udaje się on do szpitala w Arkham, a tam spotyka się z Jokerem (który w scenariuszu został opisany jako „Pacjent”). Z rozmowy tej Batman chce dowiedzieć się jak najwięcej o tym kim jest Riddler i jakie są jego motywacje.

Dlaczego scena z Jokerem nie trafiła do filmu Batman?

Matt Reeves podjął decyzję o usunięciu sceny rozmowy Batmana z Jokerem, gdyż chciał, by nie odwracała ona za bardzo uwagi od głównego konfliktu starcia Mrocznego Rycerza z Riddlerem. Tym bardziej, że w filmie pojawia się też Pingwin, gangster Carmine Falcone oraz Catwoman. Do tego Reeves stwierdził, że nie chciał tak wyraźnie zaznaczać możliwości nadchodzącego sequela, przynajmniej w środku filmu. Dlatego też ostatecznie postać Jokera została pokazana w filmie, ale na samym jego końcu i bez jednoznacznego stwierdzania kim jest ani pokazywania tego anty-bohatera.

Przeczytaj także: Batman – ranking filmów o Mrocznym Rycerzu

Gwoli przypomnienia film „Batman” można oglądać w kinach, ale już za niecały miesiąc pojawi się on w serwisie HBO Max. Oficjalna premiera to 24 kwietnia 2022.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy