Płatne współdzielenie kont na Netflix

Na pobieraniu opłat za dzielenie hasła Netflix może zarobić ok 1.6 mld dol!

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Rozrywka

Trudno się dziwić, że Netflix był niechętny dzieleniu się hasłami do kont i że chce pobierać za to opłaty. Jak się okazuje to również intratny biznes.

Netflix – za dzielenie się hasłem do serwisu będzie trzeba płacić

Netflix wyda pieniądze

Przez lata niektórzy użytkownicy Netfliksa dzielili się hasłem do jednego konta w obrębie swoich znajomych bądź domowników. Pozwalało to na redukcję kosztów subskrypcji, gdyż kilka osób składało się razem na takie konto i wtedy każdy miał dostęp, ale płacił mniej. To z jednej strony nabijało oglądalność i ilość użytkowników serwisowi, ale że ten nie żyje z oglądalności, tylko z ilości opłacanych w całości kont, w końcu nadszedł czas by przestać przymykać na to oko.

W chwili obecnej testy nowej polityki serwisu Netflix, która wprowadzi opcję „dodatkowego użytkownika” są przeprowadzane w Peru, Chile i Kostaryce. Dlaczego tam? Nie wiem, ale domyślam się, że dlatego iż to tam najwięcej osób dzieli się hasłami do swoich kont w serwisie. Taka przyjemność ma docelowo kosztować ok. 3 dolary, co wyniesie w Polsce ok. 15 zł. Trochę dużo biorąc pod uwagę cenę za standardową subskrypcję. Netflix zapewne liczy na to, że większość ludzi ostatecznie zdecyduje się w takiej sytuacji po prostu wykupić sobie własne konto w serwisie. Analizy wskazują, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych ok. 10 % tamtejszych użytkowników Netfliksa nie płaci za usługę, gdyż korzysta z czyjegoś hasła. To oznacza niemałą lukę w systemie i teraz Netflix chce ją wypełnić.

Przeczytaj także: Rezygnacja z Netflix. Jak anulować subskrypcję w 2022?

Na pobieraniu opłat za dzielenie się hasłem Netflix może zarobić krocie

Analitycy wskazują, że jeśli ich plan się powiedzie i ludzie będą płacić za możliwość udostępniania swojego hasła osobom trzecim to Netflix może na tym zarobić dodatkowe 1,6 mld. rocznie w skali globu. Z pewnością nie jest to kwota do pogardzenia, tym bardziej, że ilość subskrypcji Netfliksa na wielu rynkach, na których usługa ta jest dostępna od dłuższego czasu znacznie spowolniła swój wzrost, bądź wręcz się zatrzymała. Rosnąca konkurencja oraz liczba subskrybentów Netfliksa, która nie jest zadowolona z jakości tamtejszych produkcji oryginalnych coraz częściej rozważa wykupienie dostępu do innej usługi. Pytanie tylko, czy plan Netfliksa zadziała i rzeczywiście znajdą się chętni na wykupienie konta albo dokupienie opcji „dodatkowego użytkownika” w sytuacji całkowitej blokady dzielenia się hasłami. Równie dobrze ludzie po prostu przestaną korzystać z tej usługi. Jedno jest pewne – prędzej czy później czas pokaże czy droga, którą obiera właśnie Netflix jest słuszna. Oczywistym było, że nie będą się oni wiecznie biernie przyglądać zjawisku dzielenia się hasłami.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy