voltron anime

Voltron – kultowe anime trafi na duży ekran

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Rozrywka

Fani kultowego anime z lat 80. w końcu się doczekali tej informacji. „Voltron” zawita do kin jako pełnometrażowe widowisko.

Voltron – o czym opowiada kultowe anime?

voltron legendary defender

„Voltron” to klasyczny przykład mecha anime, czyli serialu skupiającego się wokół wielkich robotów. Bohaterami serii są młodzi piloci mechanicznych lwów, które, gdy zachodzi potrzeba, są w stanie połączyć się ze sobą i transformować do postaci Voltrona – olbrzymiego i potężnego robota dzierżącego wielki miecz.

Voltron zdobył sporą popularność, głównie w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Oryginalna seria emitowana była w latach 1984 – 1985. „Voltron” emitowany był również w Polsce m.in. na kanale Polsat, a następnie Tele 5. Serialowi nie przeszkodził fakt, że nie była to zbyt oryginalna. Powtarzała masę schematów znanych z wcześniejszych produkcji anime o wielkich robotach jak np. „Generał Daimos” czy serie „Gundam” i „Macross”.
I choć szał na filmy o wielkich robotach raczej już minął w Hollywood po sukcesie „Transformers” oraz umiarkowanej popularności „Pacific Rim”, to nadchodzący kinowy „Voltron” może jeszcze trochę namieszać na rynku. Tym bardziej, że „Voltron” nadal żyje w masowej świadomości, bowiem w 2016 roku powstała nowa seria animowana „Voltron: Legendarny obrońca”, którą można oglądać w serwisie Netflix.

Voltron – kiedy premiera?

Na razie niewiele wiadomo o samym filmie kinowym „Voltron”. Projekt ma już jednak reżysera. Będzie to Rawson Marshall Thurber. Ma on na swoim koncie takie przeboje jak „Drapacz chmur” czy „Czerwona nota”. Jest też przypisany do wyreżyserowania pierwszego odcinka nadchodzącego serialu opartego na marce „Dungeons & Dragons” oraz filmowej adaptacji gry wideo „The Division„. Thurber napisze także scenariusz do „Voltrona” razem z Ellen Shanman.

Przeczytaj także: Wołodymyr Zełenski ma już swoją figurkę LEGO, która sprzedaje się w rekordowym tempie

Nie została jeszcze wybrana obsada ani ekipa, która powoła Voltrona do życia. A premiery spodziewać się możemy najwcześniej za kilka lat. Tym niemniej, wszystko wskazuje na to, że prędzej czy później Voltron zawita na duże ekrany.

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy