LEGO Citizen Brick wolodymyr zelenski

Wołodymyr Zełenski ma już swoją figurkę LEGO, która sprzedaje się w rekordowym tempie

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Rozrywka

Wspieranie Ukrainy atakowanej przez Rosję przybiera różne formy. Jedną z nich są zestawy klocków LEGO oraz polskiej firmy COBI.

Wołodymyr Zełenski jako LEGO – oryginalny pomysł strzałem w dziesiątkę!

wolodymyr zelenski lego
Fot. Citizen Brick/Facebook

Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy, który w czasie wojny wyrósł na międzynarodowego bohatera w błyskawicznym czasie przedostał się ze sfery polityki do popkultury. A w sytuacji przerażającej wojny w Ukrainie popkultura również może odegrać niemałą i pozytywną rolę. Już na początku marca amerykańska firma Citizen Brick, która tworzy niestandardowe zestawy klocków LEGO wyprodukowała figurki Zełenskiego.

Jednak nie jest to tylko pusty gest ze strony amerykańskiej firmy.

lego koktajl molotowa

Partia nieoficjalnych klocków LEGO, w skład których wchodziła postać Wołodymyra Zełenskiego oraz miniaturowe koktajle Mołotowa sprzedała się błyskawicznie, a producent przekazał zysk ze sprzedaży, 16 tys. 540 dol. na pomoc Ukrainie. To około 70 tys. polskich złotych i to zebranych w bardzo krótkim czasie.

A i to nie koniec, bo w drugiej połowie marca firma Citizen Brick wypuściła drugą turę figurek LEGO z prezydentem Zełenskim. W niecały dzień wszystkie zostały wykupione. Tym razem udało się zebrać aż 145 tys 388 dol., czyli około 620 tys zł na pomoc Ukrainie!

Przeczytaj także: He’s Back! Arnold Schwarzenegger apeluje do Rosjan i Putina

Firma informuje, że sprzedałoby się więcej gdyby nie brak dostępności tak dużej ilości części potrzebnych do produkcji tylu figurek w tak krótkim czasie. Natomiast możemy spodziewać się jeszcze kolejnych partii w najbliższej przyszłości.

Zestaw Duch Kijowa od COBI

Także i polska firma zajmująca się produkcją klocków zmierza przyłączyć się w pomoc Ukrainie. COBI zapowiada, że wkrótce na rynku pojawi się zestaw „Duch Kijowa”. Nawiązuje on do postaci pilota MiG-29, który z powodzeniem niszczy samoloty rosyjskiego agresora nad ukraińskim niebem w trakcie wojny. Jak dotąd nie udało się potwierdzić faktycznego istnienia owej maszyny i jej pilota, tak więc dla wielu jest on swoistą legendą mającą na celu podnoszenie morale wojsk podczas wojny. Ale są ludzie, którzy wierzą, że „Duch Kijowa” istnieje naprawdę. Teraz dla wielu stanie się on namacalnym symbolem walki o przyszłość Ukrainy. Zestaw „Duch Kijowa” od firmy COBI również będzie miał na celu transfer pieniędzy zarobionych z jego sprzedaży na rzecz pomocy Ukrainie.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy