avatar 2 2022

Fragment filmu Avatar 2 zostanie pokazany przed Doktorem Strange 2?

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Rozrywka

Wieść niesie, że ci, którzy wybiorą się na seans „Doktor Strange w multiwersum obłędu” będą mogli zobaczyć pierwszy teaser filmu „Avatar 2”.

Avatar 2 – premiera jeszcze w tym roku

avatar 2 film
Kadr z filmu Avatar 2

Sequel „Avatara”, czyli najbardziej kasowego (jeśli nie liczyć inflacji) filmu wszech czasów powstaje już ponad dekadę. W pewnym momencie jego premiera zaczęła być przekładana tyle razy, że co niektórzy fani zaczęli wątpić czy w ogóle ujrzy on światło dzienne. Wszystko wskazuje jednak na to, że jesteśmy na ostatniej prostej, bo „Avatar 2” ma mieć premierę jeszcze w tym roku, a konkretniej 16 grudnia 2022. Będzie to równo 13 lat po premierze poprzednika. Jak ten czas leci…

Błędem byłoby jednak zakładać, że po tym czasie nikt na „Avatara 2” nie czeka. Oczywiście 13 lat w kinie rozrywkowym i w ogóle w dzisiejszym świecie, to praktycznie cała epoka, albo dwie. Od 2009 roku powstała masa filmów, które stały się fenomenami niemalże na miarę dzieła Jamesa Camerona. Ale „Avatar” nadal pozostaje jednym z największych przebojów w historii kina, ogromne ilości ludzi zakochały się w tym filmie i świecie Pandory wykreowanym przez jego twórców, tak więc z pewnością i „Avatar 2” będzie wielkim hitem. Czy dorówna jedynce, albo wręcz ją przebije? Tu już nie jestem taki pewien, ale na tym etapie to i tak wróżenie z fusów.

Teaser filmu Avatar 2 już w maju?

W każdym razie, na tych którzy czekają, by zobaczyć pierwsze kadry z „Avatara 2” w ruchu praw podobnie czeka nie lada gratka i to już w maju. Wtedy będzie mieć miejsce premiera kolejnego filmu Marvela „Doktor Strange w multiwersum obłędu”. Wieść niesie, że tuż przed nim, ekskluzywnie zadebiutuje pierwszy teaser „Avatara 2”. Od momentu przejęcia studia Fox przez Disneya, filmy MCU oraz m.in. Avatar należą do tej samej rodziny, a studio Myszki Miki z pewnością nieraz będzie korzystać z tego dobrodziejstwa inwentarza i promować w ten sposób swoje kolejne produkcje. „Doktor Strange 2” rozwinie rozpoczęte w „Spider-Man: Bez drogi do domu” wątki związane z motywem multiwersum, więc Disney spodziewa się kolejnego kasowego przeboju bijącego rynkowe rekordy oglądalności. Premiera teasera „Avatara 2” na tak obleganych seansach byłaby najlepszą z możliwych opcją przypomnienia widzom o tym, że „Avatar 2” nadchodzi.

Przeczytaj także: Christopher Nolan pomoże w stworzeniu nowych kamer IMAX

W „Avatarze 2” ponownie zagrają Sam Worthington i Zoe Saldana w rolach głównych. W obsadzie też zobaczymy m.in. Sigourney Weaver, Kate Winslet, Michelle Yeoh oraz Vina Diesela. Budżet wynosi ogromne 250 mln dol. Przypominam także, że przed nami łącznie aż cztery sequele „Avatara”. Obecny plan Jamesa Camerona zakłada premierę każdego kolejnego dwa lata od momentu wejścia na ekrany „Avatara 2”. Tak więc „Avatar 3” ma mieć premierę 20 grudnia 2024, „Avatar 418 grudnia 2026, a „Avatar 522 grudnia 2028.

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy