tekken bloodline netflix trailer

Tekken: Bloodline – Netflix zapowiada adaptację anime popularnej bijatyki

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Rozrywka

Po sukcesie takich serii jak „Castlevania” czy „Arcane” Netflix dalej poszerza swoją bibliotekę o animowane adaptacje gier wideo. Przyszła pora na Tekkena.

O czym będzie opowiadać serial Tekken: Bloodline?

tekken bloodline netflix

Bohaterem serii „Tekken: Bloodline” jest Jim Kazama, którego poznamy gdy jeszcze jako młody chłopak trenuje sztuki walki pod okiem swojej matki, Jun Kazamy. Serial będzie śledził jego losy wiodące go do turnieju Króla Żelaznej Pięści. W serialu „Tekken: Bloodline” zobaczymy też takie postaci znane z serii gier jak Leroy Smith, King, Ogre, Kazuya Mishima czy Paul Phoenix.

Tekken i jego adaptacje

Tekken to popularna seria gier wideo od studia Bandai Namco. Pierwsza część zadebiutowała w 1994 roku jako gra arcade na automaty, a rok później w wersji na konsolę Playstation. Jak dotąd ostatnią częścią jest Tekken 7, który swoją premierę miał w 2015 roku na Playstation 4 i m.in. PC.

Przeczytaj także: Hollywood przegrywa z grami wideo. Czy stworzenie udanej adaptacji gier jest w ogóle możliwe?

Jeśli chodzi o adaptacje Tekkena na medium filmowe, to serial „Bloodline” nie będzie pierwszym podejściem. Już w 1998 roku powstała mini-seria animowana „Tekken: The Motion Picture”. W 2011 roku z kolei powstał pełnometrażowy film animowany komputerowo „Tekken: Blood Vengeance”. Z kolei w 2009 roku powstał aktorski film „Tekken” jednak spotkał się z fatalnymi opiniami od widzów i prasy oraz okazał się finansową klapą.

Ciekawe czy Netflix w końcu sprawi, że Tekken doczeka się godnej adaptacji w XXI wieku. Póki co, streamingowy gigant dał światu kilka produkcji bazujących na grach wideo. Najpopularniejsze z nich to „Castlevania” oraz „Arcane”, którego pierwszy sezon stał się światowym przebojem oraz zdobył masę pochwał od widzów i krytyków. Drugi sezon jest już w przygotowaniu. Netflix zapowiedział też produkcję serii na bazie gier „Devil May Cry”, ale jej szczegóły nie są jeszcze znane.

Serwis zapowiada, że serial „Tekken: Bloodline” zobaczymy jeszcze w tym roku.

tekken bloodline poster

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy