Netflix lupin

Siedem osób oskarżonych o kradzież sprzętu wartego 300 tysięcy euro z planu zdjęciowego serialu „Lupin”

Borys Francuz Borys Francuz Rozrywka

Na początku miesiąca informowaliśmy was o tym, że z planu zdjęciowego serialu Lupin skradziono sprzęt warty 300 tysięcy euro! Od tego incydentu minął niecały miesiąc, a francuskiej policji już udało znaleźć się kilku przestępców. Jednak w całe przedsięwzięcie zaangażowano co najmniej kilkanaście osób.

Złodziej złodziejowi wilkiem

Lupin

Dla osób niezaznajomionych ze sprawą spieszymy, z krótkim przypomnieniem. 25 lutego podczas kręcenia jednego z odcinków najnowszego sezonu serialu Lupin, na plan zdjęciowy wtargnęło około dwudziestu zamaskowanych ludzi. Napad miał miejsce na północno-zachodnich przedmieściach Paryża — okręgu Nanterre. Właśnie tam ekipa Netflixa została przestraszona odpaleniem fajerwerków, które miały imitować strzały z moździerza.

Zobacz też: Premiery filmowe w kwietniu — Morbius, Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a i inne

Ostatecznie nikt z obsady Lupin ani obsługi technicznej nie został ranny. Zamaskowani sprawcy szybko i sprawnie ukradli sprzęt filmowy warty łącznie około 330 tysięcy euro. Sprawa nie rozeszła się po kościach, a francuska policja złapała już siedem osób, które najprawdopodobniej brały udział w napadzie. Każda z nich została oskarżona o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i napad z bronią w ręku. Co ciekawe najmłodszy z przestępców ma jedynie 13 lat. Aktualnie trzech domniemanych rabusiów przebywa w areszcie, a czterech znajduje się pod pilnym nadzorem policji i sądu.

Francuskie organy ścigania poinformowały także, iż udało im się odzyskać część skradzionego sprzętu. Poza tym policja wciąż szuka pozostałych sprawców napadu. W tym miejscu warto przypomnieć, że serial Lupin nie jest jedyną produkcją Netflixa, która w ostatnim czasie stała się ofiarą kradzieży. Zaledwie dzień przed napadem na francuską ekipę niemalże identyczny incydent odbył się na planie The Crown. Tam złodzieje podprowadzili sprzęt warty około 200 tysięcy dolarów.

Cała sprawa napadu na plan serialu Lupin jest szeroko komentowana w mediach. Szczególną uwagę przykuwa tu fakt, iż produkcja Netflixa opowiada przecież o „zawodowym” złodzieju! Assane Diop grany przez Omara Sy swojego fachu nauczył się dzięki książkowemu bohaterowi — Arsènowi Lupin.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy