arnold schwarzenegger putin ukraina

He’s Back! Arnold Schwarzenegger apeluje do Rosjan i Putina

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Rozrywka

Niemal cały świat próbuje przekonać Rosjan i Władimira Putina do tego, że wojna i brutalna agresja to droga donikąd. Na razie bezskutecznie. Głos zabrał także były gubernator stanu Kalifornia i aktor, Arnold Schwarzenegger.

Arnold Schwarzenegger zwraca się do Rosjan na Twitterze

W nagraniu wideo, które udostępnił na Twitterze Arnold Schwarzenegger stara się przekonać rosyjski naród, że prawda jest przed nimi ukrywana, a to, co dzieje się w Ukrainie to „nie jest ich wojna”.

Wpis aktora na Twitterze opatrzony jest zdaniem: „Kocham Rosjan. Dlatego muszę powiedzieć wam prawdę. Obejrzyjcie proszę to wideo i przekażcie je dalej”.

Mój ojciec, gdy podczas II wojny światowej oblegał Leningrad był przesiąknięty nazistowską propagandą. Kiedy wyjeżdżał, był fizycznie i psychicznie złamany. Fizyczny ból i poczucie winy towarzyszyły mu przez resztę życia

Wyznał Arnold Schwarzenegger w udostępnionym na Twitterze nagraniu.

Spadające na Ukrainę bomby doprowadziły do nałożenia najbardziej rygorystycznych sankcji, jakie widział świat. Tysiące rosyjskich żołnierzy zostało zabitych lub wziętych do niewoli, a potężne ilości rosyjskiego sprzętu wojskowego zostały zniszczone lub porzucone. A przecież mówili, że Ukraińcy będą witać was z kwiatami, że jedziecie na ćwiczenia lub że będziecie bronić Rosjan. Kontynuuje aktor.

Kontynuuje aktor.

Schwarzenegger próbuje też uderzyć do sumień Rosjan, zwracając uwagę na bliskie relacje i więzi, jakie Rosja ma z Ukrainą.

arnold schwarzenegger twitter
Fot. twitter.com/Schwarzenegger/

Przypomina o tym, że 11 mln Rosjan ma rodziny w Ukrainie. Wojna w tym kraju stanowi bezpośrednie zagrożenie dla ich życia.
Jeśli chodzi o argumenty Władimira Putina dotyczące powodów ataków na Ukrainę, to Schwarzenegger ma na to konkretną odpowiedź:

Ukrainę trzeba zdenazyfikować? Kraj, którego prezydent jest Żydem, a trzech braci jego ojca zginęło podczas Holokaustu z rąk nazistów

Stwierdza.

W swoim przemówieniu Arnold Schwarzenegger zwrócił się też do samego Władimira Putina:

To Ty zacząłeś tę wojnę, Ty ją prowadzisz i ty możesz ją skończyć

Sądzicie, że te słowa w ogóle dotrą do Putina? Osobiście wątpię, szczególnie, że rosyjski agresor nie reaguje i niezbyt się przejmuje jakimikolwiek groźbami i sankcjami ze strony zachodnich przywódców. Wygląda na to, że Putin nie zaakceptuje przegranej, w swojej głowie on musi wygrać, także niczyje słowa go nie przekonają do odwrotu.

Przeczytaj także: Disney wstrzymuje swoją działalność w Rosji

Tym niemniej nie należy milczeć, każdy apel to cegiełka przybliżająca świat i Ukrainę do końca tej rzezi. Może też paradoksalnie hollywoodzka osobistość ma większą siłę dotarcia do obywateli Rosji i tam oddolnie drążyć skałę rosyjskiego społeczeństwa? Najgorsza jest bowiem obojętność.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy