Elden Ring sprzedało się już w ponad 12 milionach egzemplarzy

Borys Francuz Borys Francuz Rozrywka

Wydawca Elden Ring, czyli Bandai Namco Entertainment pochwaliło się dziś imponującym osiągnięciem. Gra, która na rynku pojawiła się 25 lutego, czyli niecałe trzy tygodnie temu sprzedała się już w liczbie dwunastu milionów egzemplarzy.

Elden Ring doceniony przez graczy

Elden Ring

Bandai Namco Entertainment informację o osiągnięciu gry zamieściło na swoim Twitterze. Zgodnie z obliczeniami firmy kopie Elden Ring do 14 marca zostały sprzedane więcej niż dwanaście milionów razy. Informacja ta jest o tyle imponująca, że tytuł stworzony przez FromSoftware na rynku zadebiutował dokładnie 25 lutego.

Zobacz też: Kot w butach: Ostatnie życzenie z pierwszym zwiastunem! Sequel powstaje po 11 latach

W oświadczeniu możemy przeczytać, że wydawca pod uwagę wziął zarówno fizyczne kopie gry jak i egzemplarze cyfrowe. Dyrektor i jeden ze współautorów Elden Ring — Hidetaka Miyazaki powiedział:

To niesłychane jak duża liczba graczy kupiła swój egzemplarz. Chciałbym z tego miejsca gorąco podziękować wam wszystkim w imieniu całego zespołu programistów. Elden Ring to gra, która czerpie historię z powieści napisanej przez George’a R.R. Martina. Dlatego mamy nadzieję, że gracze będą mogli ekscytować się całkowitą wolnością w trakcie wędrówki po tym rozległym świecie oraz eksplorowaniem tajemnic i walce z wieloma zagrożeniami. Dziękujemy więc za dozgonne wsparcie.

Do słów Miyazakiego odniósł się także prezes i dyrektor generalny firmy Bandai Namco Entertainment — Yasuo Miyakawa.

Żeby stworzyć Elden Ring, potrzebowaliśmy wiele wysiłku i prac. Wszystko to, aby tylko przebić oczekiwania naszych fanów z całego świata. W taki sam sposób będziemy utrzymywać kurs, żeby rozszerzyć naszą markę już poza samą grę i wejść do życia codziennego każdego z nas.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez GSD Elden Ring był największą w Europie premierą gry od czasu Tom Clancy’s The Division z 2016 roku. Tytuł od FromSoftware w Wielkiej Brytanii zbliżył się nawet do liczb, które wykręcają takie marki jak FIFA czy Call of Duty.

Źródło: Video Games Chronicle

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy