Riot Games inwestuje w studio, które stworzyło Arcane

Borys Francuz Borys Francuz Rozrywka

Riot Games oficjalnie ogłosiło, że pogłębia swoją współpracę ze studiem animacji Fortiche Production. Francuska firma stoi między innymi za produkcją hitowego serialu Arcane, ale również za innymi dużymi obrazami.

Riot Games i Fortiche Production wchodzą na nowy poziom współpracy

Riot Games i Fortiche Production wchodzą na nowy poziom współpracy

Twórcy popularnej gry League of Legends za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowali o swojej najnowszej inwestycji. Riot Games włożyło środki pieniężne w swojego długoletniego partnera w postaci Fortiche Production. Francuskie studio animacji wraz z kalifornijską firmą stworzyło wiele produkcji obracających się wokół tematyki League of Legends. Największym sukcesem producenta jest oczywiście serial Arcane, który trafił na Netflixa.

Zobacz też: Dzień Liczby Pi – święto matematyków i fizyków, ale liczba Pi pomaga też w… kosmosie

Inwestycja sprowadza się do nabycia przez Riot Games udziałów niekontrolujących w Fortiche Production oraz wprowadzenie do struktur francuskiej firmy dwóch nowych dyrektorów. Poza Arcane animatorzy stworzyli również między innymi teledysk do piosenki Get Jinxed. Niemniej żadna wcześniejsza produkcja nie może równać się z sukcesem, który osiągnął serial. Przedwczoraj produkcja zdobyła aż dziewięć nagród podczas prestiżowej ceremonii wręczenia Annie Awards. Statuetki przyznawane są animatorom, a Arcane okazało się być najlepsze wśród seriali. Drugie miejsce z dwoma nagrodami mniej zdobyła inna produkcja dostępna na Netflixie — Wojownicza księżniczka Maya.

W specjalnym oświadczeniu ogłaszającym rozpoczęcie współpracy swoje zdanie na temat nowego etapu w Fortiche Production wyraził dyrektor generalny Riot — Nicolo Laurent.

Fortice od dawna było naszym integralnym partnerem. Jednakże to porozumienie zapewnia, że będziemy ściśle współpracować przez następne dekady. Pracując z tym studiem, robimy to, żeby przesuwać granice rzeczy niemożliwych, oraz pokazać, w jaki sposób gry mogą być pokazywane w mediach. Jesteśmy niesłychanie dumni z Arcane, ale jednocześnie mamy świadomość, że to, co najlepsze dopiero nadchodzi.

Źródło: Polygon

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy