STALKER 2

STALKER 2 zmienia nazwę — powodem wojna

Borys Francuz Borys Francuz Rozrywka

STALKER 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier w tym roku. Niestety jak wszyscy dobrze wiemy, inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że twórcy zostali zmuszeni do przesunięcia terminu premiery. Teraz do całego zamieszania dochodzi jeszcze kosmetyczna, ale bardzo istotna kwestia zmiany tytułu gry.

STALKER 2 zamienia „e” na „o”

Stalker 2

Dzisiaj spostrzegawczy użytkownicy platformy Steam zauważyli, że na ich liście życzeń jedna z gier zmieniła nazwę. Mowa tu o produkcji STALKER 2, który pierwotnie posiadała podtytuł Heart of Chernobyl. Od dziś drugi człon nazwy odnoszący się oczywiście do miejsca, w którym przed laty miała miejsce katastrofa Elektrowni Jądrowej będziemy zapisywać już w inny sposób. Zmianie ulegnie trzecia litera w słowie. STALKER 2 nosi już zmieniony podtytułHeart of Chornobyl.

Zobacz też: Rosyjscy gracze Pokemon Go zaczną łapać się za głowę – bo o łapaniu pokemonów mogą zapomnieć

Zmiana jest oczywiście bardzo kosmetyczna, ale swoje podłoże ma ona w agresji Rosji na Ukrainę. W tłumaczeniu z rosyjskiego na angielski słowo „Czarnobyl” zapisujemy jako „Chernobyl”. Jednak sytuacja zmienia się, gdy nazwę miejscowości tłumaczymy z języka ukraińskiego. Wtedy pisownia zamienia się na „Chornobyl”. Wszystko wskazuje na to, że twórcy gry zdecydowali się na podmianę litery, ponieważ pierwotnie w tytule ich produkcji widniało tak naprawdę rosyjskie słowo.

Od teraz STALKER 2 w internecie figuruje już więc pod pełną nazwą — S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Wracając do tematu debiutu gry na rynku, wciąż musimy poczekać na oficjalne informacje. GSC Game World ma teraz na głowie wiele innych, ważniejszych spraw, ale twórcy serii zaznaczali, że prace nad grą są „zawieszone”, ale na pewno będą kontynuowane. Na ten moment fani wyczekujący premiery gry muszą uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać na kolejne doniesienia.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy