gameplay Hogwarts Legacy Dziedzictwo Hogwartu PS5

Hogwarts Legacy coraz bliżej – nowe State of Play skupi się tylko na tym tytule

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

Zapowiedziano nowe State of Play, które skupi się w całości na Hogwarts Legacy. To dość niespodziewana sytuacja, ponieważ mówimy o grze studia, które nie należy do Sony. Jednak tytuł jest już tak wyczekiwany przez fanów na całym świecie, że Sony zdecydowało się pokazać aż 14 minut rozgrywki z konsoli PlayStation 5. Kolejne State of Play zostanie zaprezentowane już 17 marca.

Hogwarts Legacy na State of Play – zobaczymy rozgrywkę z PS5

Hogwarts Legacy, czyli po polsku Dziedzictwo Hogwartu, ma pojawić się jeszcze w tym roku. To jeden z tych tytułów, na który czekają fani na całym świecie. Po raz pierwszy będzie możliwość obejrzenia, jak prezentuje się gameplay z gry. Pierwsza zapowiedź produkcji spotkała się z gigantycznym zainteresowaniem, a film na YouTube obejrzano już ponad 28 milionów razy. Nie dziwne więc, że Sony zdecydowało się na to, by nowe State of Play w całości poświęcić temu tytułowi. Podczas wydarzenia zobaczymy aż 14-minutowy fragment rozgrywki pochodzący z PlayStation 5. Do tego dojdą rozmowy z twórcami. State of Play odbędzie się 17 marca o godzinie 22.00 naszego czasu.

Dziedzictwo Hogwartu to wciągająca gra akcji RPG z otwartym światem, osadzona w świecie, który po raz pierwszy pojawił się w książkach o Harrym Potterze. Teraz możesz przejąć kontrolę nad akcją i być w centrum własnej przygody w czarodziejskim świecie. Wyrusz w podróż przez znane i nowe lokalizacje, odkrywając fantastyczne bestie, dostosowując swoją postać i wytwarzając mikstury. Opanowuj rzucanie zaklęć, ulepszaj talenty i zostań czarodziejem, jakim chcesz być. Poznaj Hogwart w XIX wieku. Twoja postać jest uczniem, który posiada klucz do starożytnej tajemnicy grożącej rozerwaniem czarodziejskiego świata. Dostałeś późną akceptację do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie i wkrótce odkrywasz, że nie jesteś zwykłym uczniem: posiadasz niezwykłą zdolność postrzegania i opanowywania starożytnej magii. Tylko ty możesz zdecydować, czy ochronisz ten sekret dla dobra wszystkich, czy też ulegniesz pokusie bardziej złowrogiej magii. Odkryj atmosferę życia w Hogwarcie, zawierając sojusze, walcząc z mrocznymi czarodziejami i ostatecznie decydując o losie czarodziejskiego świata. Twoje dziedzictwo jest tym, co z nim zrobisz.

Hogwarts Legacy – opis ze strony producenta

Zobacz też: Na GTA VI poczekamy jeszcze… bardzo długo.

Zdecydowanie warto zapisać datę State of Play w kalendarzu i obejrzeć pokaz z Hogwarts Legacy. To w końcu jedna z tych produkcji, która musi się udać, bo inaczej fani rozniosą firmę na strzępy. Za produkcję odpowiada Avalanche Software, które od jakiegoś czasu jest pod skrzydłami Warner Bros.

Źródło: Sony PlayStation

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy