The Boys 3 Amazon

Na nic tak nie czekam, jak na trzeci sezon The Boys – takich seriali powinno być więcej

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

Zwiastun „The Boys 3”, czyli trzeciego sezonu serialu dostępnego na Amazon Prime Video, pokazuje, że jest na co czekać. „The Boys” to jedna z najciekawszych produkcji, która opowiada o superbohaterach, ale robi to w stylu jak żaden inny tytuł. Nowy sezon zadebiutuje już na początku czerwca tego roku, a pierwsze materiały pokazują, że jest na co czekać.

Zwiastun The Boys 3 – trailer trzeciego sezonu rozwala mózg i to dosłownie

Nie trzeba chyba mówić o tym, że oglądanie poniższego trailera „The Boys 3” nie będzie dobrym rozwiązaniem, jeżeli nie oglądaliście dwóch poprzednich sezonów. Dla pewności jednak o tym wspomnę, czyli uwaga, będą SPOILERY. Zarówno w materiale filmowy, jak i w samym tekście. Jednak jeżeli jesteście już po obejrzeniu dwóch sezonów serialu, to z pewnością czekacie na informacje o trzecim. Twórcom zajęło trochę czasu, by go przygotować, za co winę ponosi oczywiście pandemia, która opóźniła prace nad wieloma serialowymi produkcjami. Można jednak powiedzieć, że czas oczekiwania powoli dobiega końca, bo „The Boys 3” zadebiutuje na Amazon Prime Video już 3 czerwca tego roku. I niestety, ale tak samo jak w przypadku sezonu drugiego, tutaj także odcinki będą publikowane partiami.

Zobacz też: Recenzja „Najgorszy człowiek na świecie” – czy warto wybrać się do kina?

The Boys – kiedy obejrzymy nowe odcinki serialu

Przywykliśmy już do tego, że wiele seriali pojawia się na platformach VOD od razu z pełnym sezonem. Jednak to zazwyczaj praktykowane jest przez Netflix, a w przypadku innych platform mimo wszystko częściej widzimy poszczególne odcinki w cotygodniowych odstępach. „The Boys 3” także będzie tak publikowane na Amazon Prime Video. 3 czerwca 2022 roku pojawią się jednak pierwsze trzy odcinki nowego sezonu, ale kolejne już będą udostępniane na platformie co tydzień. Poniżej możecie zapoznać się z oficjalna rozpiską, kiedy dokładnie będą pojawiać się kolejne odcinki.

  • 3 czerwca – trzy pierwsze odcinki (301-303)
  • 10 czerwca – odcinek 304
  • 17 czerwca – odcinek 305
  • 24 czerwca – odcinek Herogasm
  • 1 lipca – odcinek 307
  • 8 lipca – odcinek finałowy 3. Sezonu

The Boys 3 – czy jest na co czekać?

the Boys 3 data premiery

Pisząc ostatnio o serialu „Peacemaker”, który dostępny jest na HBO Max, wspominałem właśnie o „The Boys”. Między produkcjami jest naprawdę bardzo dużo podobieństw, choć oczywiście nie fabularnych. Chodzi głównie o styl opowieści, który z jednej strony stawia na realizm w budowaniu postaci, a z drugiej umieszcza akcję w uniwersum, gdzie istnieją superbohaterowie. Jednak zarówno „The Boys”, jak i „Peacemaker” nie opowiadają historii o bohaterach pozytywnych. Znaczy częściowo tak, ale tutaj bliżej im wszystkim do prawdziwych ludzi. Ze swoimi słabostkami, skrywanymi niechęciami czy skłonnościami do przemocy. I właśnie te produkcje wyróżniają się na tle innych opowieści o superbohaterach, gdzie zazwyczaj obserwujemy postaci niemal kryształowe. Oczywiście część z nich ma swoje wady czy problemy, ale finalnie to i tak ktoś, kogo mamy podziwiać.

„The Boys” łamie wszystkie schematy z tym związane i pokazuje prawdziwe oblicze ludzi, którzy zyskali dostęp do nadprzyrodzonych zdolności. W serialu od Amazon nie liczy się bowiem to, żeby pomagać zwykłym obywatelom w potrzebnie, ale to, by dobrze wypadać przed szeroką publicznością. Tutaj liczą się pieniądze, które bycie superbohaterem gwarantuje. Serial łamie wiele schematów i widzowie, którzy przyzwyczajeni są do bardziej klasycznych i grzecznych opowieści, mogą być w małym szoku. Jednak produkcji warto dać szansę, ponieważ z sezonu na sezon staje się coraz ciekawsza.

O czym opowiada trzeci sezon The Boys

Ackles The Boys 3

Fabuła „The Boys 3” nie jest jeszcze w pełni znana. I choć serial opowiada historię, która oparta jest na komiksie autorstwa Gartha Ennisa (scenariusz) oraz Daricka Robinsona (rysunki), to jest sporo różnic między tymi fabułami. Finał drugiego sezonu „The Boys” zostawił wszystkim w lekkim zawieszeniu i wygląda na to, że nastąpi spore przetasowanie sił w obu frakcjach występujących w opowieści. Szczególnie, że na ekranie pojawi się jeszcze jedna drużyna, która na pewno odegra ogromną rolę. Mowa o Payback, czyli tak naprawdę pierwotnej wersji Siódemki. Mowa tutaj o drużynie superbohaterów, którzy działali podczas II Wojny Światowej.

Jedną z głównych postaci, która zostanie przedstawiona w trzecim sezonie „The Boys” będzie Soldier Boy. Jego grać ma Jensen Ackles, którego najbardziej można kojarzyć z serialu „Supernatural”. Aktor o roli jeszcze niewiele mówił, ale w komiksach to jawna parodia Kapitana Ameryki, więc i w serialu powinniśmy spodziewać się podobnego tonu. Pod względem charakteru, Soldier Boy przypominał będzie bardziej Homelandera, czyli człowieka, któremu lepiej nie wchodzić w drogę. Zastanawiające może być jeszcze jedno, a mianowicie odcinek szósty trzeciego sezonu, czyli „Herogasm”. Już sama nazwa może budzić pewne skojarzenia, a już tłumaczę, co w tym odcinku może być intrygującego.

Otóż w komiksach Herogasm było określeniem na wielką orgię, która była organizowana dla bohaterów. Podczas niej działo się naprawdę wiele rzeczy, których w telewizji raczej nikt nie odważyłby się nigdy pokazać. Jedną z nich był chociażby stosunek Homelandera z Soldier Boyem. Trudno oceniać, jak daleko posuną się twórcy serialu w pokazywaniu tego, co znamy z komiksów, ale zmiany będą pewnie dość spore. Trzeci sezon „The Boys” będzie oczywiście bezpośrednią kontynuacją dwóch poprzednich, czyli ponownie na ekranie zobaczymy Butchera (Karl Urban), Hugh (Jack Quaid), Starlight (Erin Moriarty) czy Homelandera (Antony Starr). Nie zabraknie też nowych twarzy, ponieważ oprócz Acklesa w „The Boys 3” pojawią się także Sean Patricka Flanery jako Gunpowder, Nick Wechsler jako Blue Hawka czy Laurie Holden w roli Crimson Countess.

The Boys – premiera serialu, na którą warto czekać

Amazon Prime Video może nie ma zbyt rozbudowanego katalogu (przynajmniej w Polsce), ale „The Boys” to tytuł, na który zdecydowanie warto czekać. Premiera trzeciego sezonu już za niecałe trzy miesiące, ale chodzą już słuchy, że produkcja czwartego zaraz ma się zacząć. I oby tak faktycznie było, bo „The Boys” to rzecz, która powinna być jeszcze długo realizowana.

Źródło: Amazon Prime Video / Twitter / Opracowanie własne

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy