Assassins Creed Valhalla Świt Ragnaroku dodatek

Assassin’s Creed Valhalla Świt Ragnaröku już dostępne – co nowego oferuje?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

Assassin’s Creed Valhalla Świt Ragnaröku ma być najbardziej rozbudowanym rozszerzeniem do serii Assassin’s Creed jakie kiedykolwiek stworzono. Zważywszy na to, że sama podstawowa wersja gry jest gigantyczna, to może cieszyć. Jednak tym razem Ubisoft poszedł w zupełnie innym kierunku, niż dotychczas i to może być bardzo dobry pomysł, choć fanom oryginalnego Assassin’s Creed może się nie spodobać.

Assassin’s Creed Valhalla Świt Ragnaröku już dostępny

Assassins Creed Valhalla Świt Ragnaroku dodatek

Dodatek Assassin’s Creed Valhalla Świt Ragnaröku swoją premierę miał 10 marca i dostępny jest na platformach PC, Xbox (One/Series X|S), PlayStation (PS4/PS5) oraz w Google Stadia i Amazon Luna (niedostępne w Polsce). Nowe rozszerzenie do Valhalla przynosi zupełne nowe spojrzenie na serię, bo tym razem twórcy skupili się na mitologicznej części opowieści. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że grze bliżej będzie do God of War, niż faktycznie do Assassin’s Creed. I to może być coś, co przyciągnie przed ekrany nowych graczy. Sama Valhalla okazała się najbardziej dochodową z gier z serii, więc nie dziwne, że Ubisoft wydaje kolejne dodatki. Do tej pory mieliśmy już Gniew druidów oraz Oblężenie Paryża. I warto tutaj dodać, że nowy dodatek nie wchodzi w skład season pass, więc należy go dokupić osobno.

W oszałamiającym świecie nordyckich mitów, najeźdźcy lodu i ognia zagrażają przyszłości Dziewięciu Światów. Królestwo karłów, Svartalfheim, chyli się ku upadkowi, a wśród tego chaosu umiłowany syn Odyna, Baldur, zostaje uwięziony przez nieśmiertelnego ognistego olbrzyma, Surtra. W Assassin’s Creed Valhalla: Świcie Ragnaröku, najbardziej ambitnym rozszerzeniu fabularnym w dziejach serii, Eivor musi wziąć swe przeznaczenie we własne ręce, wcielając się w postać Odyna, nordyckiego boga wojny i mądrości. Rozwiń nowe boskie moce podejmując się arcytrudnego zadania w zapierającym dech świecie. Poznaj legendarną wikińską sagę i ocal swojego syna w obliczu zagłady bogów.

Assassin’s Creed Valhalla: Świt Ragnaröku – opis z PlayStation Store

Zobacz też: Call of Duty Warzone pojawi się na urządzeniach mobilnych.

Żeby móc zagrać w nowe DLC, potrzebna jest wersja podstawowa gry, ale nie trzeba mieć za sobą żadnej konkretnej misji. Rozgrywkę będzie można zacząć w dowolnym momencie. Jak wskazują pierwsze recenzje, przejście całości może zająć nawet 40 godzin, więc będzie sporo do robienia. Oprócz nowych przeciwników i broni, pojawią się także nowe tereny, które przyjdzie nam odwiedzić. Zapowiada się ciekawie.

Źródło: Ubisoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy