CDA Premium

Nowości CDA Premium na marzec 2022 – kilka interesujących tytułów na zachętę

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

Jakie nowości dostępne są w marcu na CDA Premium? Dodano kilka interesujących filmów, które z pewnością mogą zaciekawić widzów. Przypomnijmy, że CDA Premium to VOD, które oferuje dostęp do wybranych treści i te pochodzą z oficjalnych źródeł. Miesięcznie za dostęp do platformy należy zapłacić 23,99 złotych, ale nowi użytkownicy mogą korzystać z CDA Premium przez 14 dni za darmo. No dobrze, ale wracając do nowości, to na co można liczyć w marcu?

Nowości CDA Premium na marzec 2022 roku

CDA Premium nowości marzec 2022

Poznaliśmy już obszerną listę nowości, które zawitały ostatnio na HBO Max, ale Netflix także nie ustaje w publikowaniu nowych treści na swojej platformie. CDA Premium też nie może zostawać w tyle i w związku z tym dodano do usługi trochę nowych filmów. Praktycznie wszystkie z poniższych są już dostępne na platformie, więc wystarczy się zalogować (jeżeli posiada się konto) i można oglądać. Co więc ciekawego dodano ostatnio do CDA Premium? Z pewnością fani thrillerów i kryminałów mogą już zacierać ręce. W serwisie znalazła się bowiem francuska produkcja „Nędznicy”, a o jakoś produkcji może świadczyć to, jak wiele nagród zdobyła. Nie będzie to łatwe kino, bo i sama tematyka nie należy do najprzyjemniejszych, ale warto dać produkcji szansę. Jej opis i trailer znajdziecie poniżej.

Ciekawie zapowiada się także thriller „Kołysanka”, który opowiada o pewnej niani. I oczywiście jak w takich historiach bywa, kobieta nie do końca jest tak uczynna, jak na początku mogło się wydawać. W tym przypadku mówimy także o adaptacji powieści na potrzeby filmu, więc jeżeli ktoś czytał książkę, może zauważyć pewnego rodzaju różnice.  Jednak nowości w CDA Premium to nie tylko thrillery czy kryminały. Nie zabrakło także pozycji dla młodszych odbiorców, czy komedii. Poniżej możecie zapoznać się z opisami nowych tytułów (od CDA Premium) oraz zobaczyć ich krótkie zapowiedzi. Zdecydowanie będzie w czym wybierać.

Zobacz też: Unia Europejska zaczyna coraz mocniej naciskać na Google.

Nędznicy (dostępny od 11 marca)

Znakomity film o ważnych problemach. Inspiracją do jego powstania była napaść francuskich policjantów na ciemnoskórego 20-latka Abdoulaye’a Fofany w 2008 roku. Chłopak miał ponoć brać udział w napadzie na patrol policji. Dotkliwie pobity, niewinny Abdoulaye walczył długo o sprawiedliwość. Z bardzo marnym skutkiem… W „Nędznikach” policjant Stéphane Ruiz dołącza do specjalnej brygady, która w podparyskim mieście Montfermeil ma zapewnić spokój. Montfermeil jest miejscem wielkich napięć i konfliktów między lokalnymi gangami. Miasto pulsuje od gniewu. Pewnego dnia jeden z policjantów brygady nie wytrzymuje ciśnienia i strzela do nastolatka. „Nędznicy” zostali obsypani wieloma nagrodami i nominacjami (także do Oscara). Podobno takie produkcje powstają raz na kilka lat.

Kolacja po amerykańsku (już dostępny)

Lubicie ostrą jazdę na ekranie? No to proszę bardzo. Handlujący narkotykami punkrockowiec (Simon) i młoda kobieta (Patty), która ma obsesję na punkcie jego zespołu, nieoczekiwanie zakochują się w sobie i wyruszają w epicką podróż po USA. A podróż ta, jak się domyślacie, przynosi mocne doświadczenia. Być może uderzą Was rasistowskie i seksistowskie żarty. Być może zniesmaczą wymioty, kocie odchody, itp., ale… dostaniecie bardzo dobrze nakreślony portret dwóch wyrzutków, którzy są traktowani przez społeczeństwo jak śmieci. Pewnego dnia takie wyrzutki powstają i buntują się, bo nie mają innego wyjścia. Energię tego filmu oceniamy na dziesięć Red Bulli 🙂

Naród i jego król (już dostępny)

Paryż, 1789 rok. Bastylia została zburzona, a na ulicach Paryża czuć powiew wolności. Françoise i Basile odkrywają niezwykłą radość płynącą z miłości i rewolucji francuskiej. Spokojnie, „Naród i jego król” nie jest tkliwą opowiastką o romansie. To bardzo ciekawe spojrzenie na Rewolucję Francuską i początek Republiki. Mocno osadzony jest tu wątek kobiet, które marzą o emancypacji i zdecydowanie o to walczą. Generalnie film pokazuje walkę wszystkich grup społecznych o nowe państwo. Państwo pełne wolności, równości i braterstwa. Film zachwyca pięknymi zdjęciami i godnymi podziwu kreacjami aktorskimi. Doskonałą robotę wykonali: Adèle Haenel („Portret kobiety w ogniu”), Louis Garrela („Oficer i szpieg”) i Gaspard Ulliela („Hannibal. Po drugiej stronie maski”). Werdykt: polecamy, bardzo mocno.

Lorelei (już dostępny)

Wayland wychodzi z więzienia po 15 latach za napad z bronią w ręku. Spotyka i wiąże się z dawną dziewczyną z liceum, Dolores, która jest samotną matką trójki dzieci. Pragnąc utrzymać nową rodzinę, mężczyzna wraca do swoich starych nawyków. Niech Was nie zwiodą pozory, to bardzo ciekawa, dobrze napisana historia. Film jest melancholijny i dominuje w nim wolne tempo. Nie są to jednak słabe strony produkcji, przeciwnie. „Lorelei” podpowiada, jak dostosować swoje życie do kart, które się dostało.

Kołysanka (już dostępny)

Nianie nie bywają często bohaterkami thrillerów. Tym bardziej produkcja ta rozbudziła naszą ciekawość. Myriam, matka dwójki małych dzieci, postanawia – mimo niechęci męża – wznowić pracę w kancelarii prawnej. W związku z tym para zaczyna szukać niani. Wymagającą rekrutację wygrywa Louise – budząca zaufanie pani w średnim wieku. Louise szybko zdobywa sympatię dzieci i stopniowo zajmuje centralne miejsce w domu rodziny. Sielanka nie trwa jednak długo. Louise zaczyna pokazywać swoje prawdziwe oblicze. Krótko mówiąc, dobry film, dobrze zagrany, idealny na piątkowy wieczór. Dodamy tylko, że powstał na podstawie bestsellera autorstwa Leili Slimani.

Turu. W pogoni za sławą (już dostępny)

Uruleca to kura, która nie potrafi znosić jaj i ma przez to wiele problemów. Na szczęście jej nudne i smutne życie ulega zmianie, gdy zostaje sprzedana emerytowanej nauczycielce muzyki. Od tego momentu zaczyna się w życiu Uruleci „ostra jazda”. Zapewniamy Was, że maluchy nie oderwą wzroku od ekranu. Będą śpiewać, tańczyć i doskonale się bawić. Fabuła tej animacji jest prosta i bezpretensjonalna. Trafia idealnie do młodego widza.

Źródło: CDA Premieum informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy