Returnal wyniesienie PS5 dodatek

Returnal Wyniesienie sprawi, że umierać będzie się parami i za darmo

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

Returnal Wyniesienie będzie bezpłatnym dodatkiem do jednej z ciekawszych gier na PlayStation 5. Przypomnijmy, że Returnal to produkcja, która dostępna jest tylko i wyłącznie na konsole nowej generacji od Sony, choć mówi się też o tym, że tytuł trafi kiedyś na PC-ty. Zanim się to jednak wydarzy, będzie można sprawdzić się w nowym wyzwaniu, ale Returnal Wyniesienie przyniesie także coś innego, a mianowicie kooperację.

Returnal Wyniesienie – bezpłatny dodatek do gry na PS5

Sony podczas wczorajszego State of Play skupiło się na kilku tytułach, ale fani „rogalików” nie zostali pominięci. Warto tutaj przypomnieć, że Returnal na PS5 to tak naprawdę pierwszy wysokobudżetowy tytuł tego rodzaju, który był tak szeroko reklamowany przez Sony. Wprawdzie fani konsoli nie do końca się nim zachwycili, bo mimo wszystko to produkcja dość wymagająca. Jednak jeżeli da się sobie odpowiednio dużo czasu na „wdrożenie się”, to Returnal sprawia naprawdę sporo przyjemności. Przekonywałem o tym w swojej recenzji gry, która pojawiła się zaraz po premierze. Później Returnal doczekał się jeszcze kilku łatek, które lekko usprawniały rozgrywkę, a teraz przyszła pora na pierwsze rozszerzenie.

Returnal Wyniesienie (Returnal: Ascension) pojawi się jeszcze w marcu w formie bezpłatnej aktualizacji. Tym razem nie będą to więc jedynie poprawki do gry, ale także sporo nowości. Pierwszą z nich będzie nowe wyzwanie Wieża Syzyfa. Jak sama nazwa wskazuje, nie będzie to nic przyjemnego. Gracze dostaną dostęp do nowej lokacji, która ma przynieść wyjątkowo dużo dobrego. Będzie można się sprawdzić na nowych poziomach i wspinać coraz wyżej, ale i tak prędzej czy później śmierć będzie czekała na graczy. Returnal wyróżniał się swoją „arkadowością” i Wieża Syzyfa ma to wynieść na jeszcze wyższy poziom. I choć w Returnal poziomy były częściowo generowane losowo, to zawsze dobrze zobaczyć coś zupełnie nowego. Oczywiście nie zabraknie także potężniejszych przeciwników, więc szykuje się naprawdę sporo zabawy.

Zobacz też: Wrak Endurance odkryty po ponad 100 latach.

Wyniesienie udostępni także możliwość grania w kooperacji do dwóch osób jednocześnie. Będzie można dołączyć do publicznej rozgrywki i wspólnie stawić czoła wrogom. Drugi z graczy będzie także mógł wskrzesić pierwszego, ale to będzie wymagało czasu i spokoju, a każdy kto grał w Returnal wie, że o to tam dość trudno. Zwiastun Returnal Wyniesienie pokazuje, że faktycznie można oczekiwać samych dobrych rzeczy.

Źródło: Sony blog

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy