apollo 101 2 a space age childhood

Apollo 10 ½: A Space Age Chidhood – film o lądowaniu na Księżycu pojawi się w serwisie Netflix

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Rozrywka

Znany z takich filmów jak „Boyhood” czy „Szkoła Rocka” reżyser Richard Linklater po raz kolejny próbuje swoich sił w dziedzinie animacji. Przed nami premiera „Apollo 10 ½: A Space Age Chidhood”

Apollo 10 ½: A Space Age Chidhood – o czym będzie opowiadać film animowany Linklatera?

apollo 10 1 2 a space age childhood

Apollo 10 ½: A Space Age Chidhood” to historia pierwszego lądowania na Księżycu latem 1969 roku z dwóch przeplatających się perspektyw – astronauty i kontroli misji w triumfalnym momencie, oraz oczami dziecka dorastającego w Houston w Teksasie który ma własne międzygalaktyczne sny.

Film Linklatera ma czerpać inspiracje także z samego życia reżysera i pokazywać obraz dorastania w latach 60. XX wieku w USA. Będąc jednocześnie historią bliską Ziemi i sprawom społecznym jak i szerszej, kosmicznej, perspektywie.

Po latach pracy nad „Apollo 10 ½: A Space Age Chidhood”, myślę, że wszyscy zaangażowani są podekscytowani możliwością zabrania ludzi w te przeplatające się podróże – jedną podróż młodego astronauty na Księżyc, i drugą, która biegnie ramię w ramię z nim i jego rodziną na przedmieściach w pobliżu NASA. Chciałem, żeby to było wiele rzeczy naraz: odtworzenie, fantazja i wspomnienie, a zrobienie dużej części filmu podczas tych mrocznych i niepokojących ostatnich dwóch lat tylko wyostrzyło nasze skupienie na tym, co było naszym celem próbując podzielić się tą historią, a mianowicie nadzieją, optymizmem, duchem wspólnoty i kreatywnością tamtych czasów.

Powiedział o projekcie Richard Linklater

Fani Richarda Linklatera z pewnością wiedzą, że twórca ten ma niemałe dokonania na polu filmów animowanych.

Dał on światu znakomite i oryginalne dzieła, takie jak „Życie świadome” czy „Przez ciemne zwierciadło” oparte na książki Philipa K. Dicka. Były to animacje oparte na technice rotoskopowej, która przenosiła kreacje aktorskie prosto z realnego planu na sferę animowaną. Podejmowały też ciekawe, filozoficzne, tematy. Zapewne i tym razem Linklater przygotował dla widzów ucztę nie tylko wizualną.

Przeczytaj także: Historia Nintendo w pigułce, czyli wielcy wygrani konsolowych wojen

„Apollo 10 ½: A Space Age Chidhood” może pochwalić się obsadą, na czele której stoją Milo Coy, Lee Eddy, Bill Wise i Natalie L’Amoureaux. Oprócz nich występują także Josh Wiggins, Sam Chipman, Jessica Brynne Cohen i Danielle Guilbot.

„Apollo 10 ½: A Space Age Chidhood” trafi do serwisu Netflix 1 kwietnia 2022 po premierze na festiwalu SXSW.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy