netflix ukraina napisy dubbing filmy seriale

Filmy i seriale z ukraińskimi napisami i dubbingiem — Netflix ułatwia życie w Polsce

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Rozrywka

Polska może być dumna z tego, jak szybko i skutecznie zareagowała na wydarzenia na Ukrainie. Wojna sprawiła, że nasi sąsiedzi w poszukiwaniu bezpieczeństwa uciekają do naszego kraju. Technologia po raz kolejny pokazuje, że nie ma granic, więc Netflix postanowił ułatwić możliwość korzystania ze swojego serwisu. W końcu oglądanie filmów i serialów w swoim ojczystym, ukraińskim języku pozwala przynajmniej na chwilę przestać myśleć o tym, co się dzieje. Dlatego jeśli pomagacie osobom zza naszej wschodniej granicy, to pamiętajcie, że najmłodsi mogą oglądać między innymi bajki bez przeszkody językowej.

Netflix udostępnia kolejne filmy i seriale z ukraińskimi napisami i dubbingiem

Netflix już na początku marca przedstawił listę pozycji ze swojego portfolio, którzy mogą oglądać filmy i seriale z ukraińskimi napisami lub dubbingiem. Naturalnie w każdej chwili mogliśmy przełączyć profil na stosowny język, ale teraz platforma przestała tego wymagać. Dzisiaj do standardowych opcji (polski, niemiecki, angielski) dołącza ukraiński. Naturalnie wyłącznie dla filmów i seriali, które już były dostępne na Ukrainie. Stosowną listę znajdziecie na stronie platformy z wyszukiwarką materiałów z omawianym językiem. Tych możemy się domyślać, że powoli będzie przybywać.

Jakby nie patrzeć, dzisiaj obsługa wielu usług w języku ukraińskim jest bardzo istotna. Dlatego cieszy fakt, że nie tylko światowe platformy dostosowują się do tego, co się dzisiaj dzieje.

Zobacz też: Rosja grozi Wikipedii — chodzi o wpisy dotyczące inwazji na Ukrainę.

Oczywiście to nie pierwszy punkt, za którego sprawą Netflix angażuje się w wojnę Rosji z Ukrainą i resztą świata. Gigant VOD zawiesił wszystkie prace związane z rosyjskim tytułami i nie planuje kupować praw do tamtejszych produkcji. Dodatkowo firma nie zgodziła się na nadawanie lokalnych stacji telewizyjnych, które niosłyby propagandę. Co będzie dalej? Niewykluczone, że Netflix może zniknąć z Rosji. Mimo wszystko najważniejsze, że firma działa dwutorowo i pomaga także Ukrainie. Sprawdzaliście już u siebie, czy powyższe rozwiązanie działa prawidłowo?

Źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy