twisted metal serial

Anthony Mackie zagra w serialu na podstawie gry Twisted Metal

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Rozrywka

Hollywood coraz odważniej sięga po gry wideo. Po licznych kinowych adaptacjach przyszła pora na serie telewizyjne. Jedną z nich będzie adaptacja gry „Twisted Metal”.

Sam koncept gier „Twisted Metal” czyni z tej marki dość nietypowy cel hollywoodzkiej adaptacji.

Twisted Metal” to seria szalonych gier wyścigowych i akcji, w których gracz uczestniczy w samochodowym wyścigu uzbrojonych po zęby pojazdów i likwidując swoich przeciwników. Pierwsza odsłona „Twisted Metal” miała swoją premierę w listopadzie 1995 roku. Jak dotąd najnowsza, „Twisted Metal: Black”, zadebiutowała 20 lat później, w 2015 roku.

Nie kojarzę byśmy mogli oglądać dotąd aktorski serial o wyścigach samochodowych. Tym bardziej taki, w którym podczas wyścigów uczestniczy strzelają do siebie np. z rakiet. Oczywiście wszystko to w konwencji komediowej (choć też w kontekście wydarzeń w Ukrainie, tego typu rozrywka zapewne nie będzie już tak ochoczo oglądana).

Twisted Metal jest światowym fenomenem od ponad 25 lat, ale to kreatywna wizja adaptacji live-action pod kierownictwem Michaela Jonathana Smitha, Rhetta Reese’a i Paula Wernicka nas zachwyciła. Również Anthony Mackie w roli głównej sprawił, że nie można temu się oprzeć! Ten pełen adrenaliny serial komediowy jest w doskonałych rękach naszych partnerów z Sony Pictures Television, PlayStation Productions i Universal Television i będzie idealnym dodatkiem do Peacock, ponieważ nadal poszukujemy wyjątkowych programów rozrywkowych.

Lisa Katz, prezes ds. treści scenariuszowych w NBCUniversal Television and Streaming

Przeczytaj także: Hollywood przegrywa z grami wideo. Czy stworzenie udanej adaptacji gier jest w ogóle możliwe?

Serial „Twisted Metal” ma powstać dla platformy streamingowej Peacock.

anthony mackie twisted metal

Główną rolę zagra Anthony Mackie. Showrunnerem, scenarzystą i producentem wykonawczym będzie Michael Jonathan Smith znany z serii „Cobra Kai”. Przy kreśleniu scenariusza pomogą także Rhett Reese i Paul Wernick, którzy mają na swoim koncie m.in. obydwie części „Deadpoola”.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy