Cenega

Tencent przejmuje 1C Entertainment – Cenega czy Muve w nowych rękach

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

Tencent, czyli chiński gigant, przejął już oficjalnie 1C Entertainment. Polska grupa deweloperska ma pod sobą dużo firm, które na pewno kojarzą gracze, a wśród nich np. Cenega i Muve. Przejęcie przez Tencent jest sporym wydarzeniem, ale samo to ma nie wpłynąć na dalsze prace podległych 1C Entertainment firm.

Tencent przejmuje 1C Entertainment

Tencent

Tencent, czyli m.in. producent gier na smartfony (np. King of Glory) oficjalnie przejmuje już 1C Entertainment. Tym samym jest to dopełnienie umowy podpisanej pod koniec listopada zeszłego roku. Nie wiadomo jeszcze, jak przejęcie wpłynie na działania podległych firm, ale może być dla nich szansą rozwoju. Wiadomo za to, że wszystkie z nazwą 1C mają w ciągu pół roku ją zmienić, ale nie podano jeszcze na jaką.

Cieszymy się z podpisania tej umowy. To dla 1CE niesamowita okazja, by spełnić nasze najśmielsze marzenia i aspiracje na rynku gier. Nasza wizja i pasja dostaną wsparcie od wiodącej firmy na globalnym rynku gier wideo, a ja cieszę się na wyjątkową szansę współpracy z Tencent i najlepszymi kreatywnymi umysłami współtworzącymi ich globalny ekosystem.

Tomasz Nieszporski, członek zarządu 1C Entertainment.

Zobacz też: Największe premiery gier w marcu – na co warto czekać?

Niektóre podmioty 1C Entertainment

  • QLOC, który świadczy najwyższej jakości usługi dla największych graczy w branży gier wideo — EA, Capcom, Warner Bros., CD PROJEKT RED, Activision, BANDAI NAMCO Entertainment i wielu innych. Szeroka oferta QLOC zawiera współprodukcję, testowanie i lokalizację gier. W dorobku spółki znajdują się takie bestsellery jak Devil May Cry, Dark Souls Remastered, Mortal Kombat, Cyberpunk 2077, Hellblade i wiele innych.
  • Muve, który świadczy usługi cyfrowej dystrybucji gier wideo za pośrednictwem rozbudowanej sieci partnerów afiliacyjnych w Europie oraz zajmuje się także sprzedażą detaliczną gier w wersji pudełkowej i cyfrowej, oraz innych produktów fizycznych (m.in. gier planszowych, gadżetów).    
  • Cenega – wiodąca spółka na rynku dystrybucji gier wideo w Europie Środkowej i Wschodniej oraz jedyna spółka w regionie oferująca takie usługi w więcej niż jednym kraju. Działalność spółki to  także produkcja i dystrybucja towarów związanych z popkulturą (np. puzzli, odzieży itp.) w ramach marki Good Loot oraz kompleksowe usługi marketingowe i PR-owe dla produktów cyfrowych pod marką agencji Yagamedia.

Źródło: Cenega informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy