rosyjskie kanały znikną

Rosyjskie kanały znikną z naszych telewizorów — to efekt decyzji KRRiT

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Rozrywka

Jeśli możecie jeszcze oglądać na swoich telewizorach rosyjskie kanały, to wkrótce się to zmieni — programy znikną z ofert operatorów telewizyjnych. To skutek decyzji, którą podjęła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Ma ona oczywiście związek z atakiem Rosji na Ukrainę.

Dlaczego rosyjskie kanały znikną z telewizji w Polsce?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała w czwartek o wykreśleniu z Rejestru programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym i programów rozprowadzanych pięciu rosyjskich kanałów. Chodzi o RT (Russia Today), RT Documentary, RTR Planeta, Sojuz TV, Russija 24. W praktyce oznacza to, że wspomniane kanały nie będą mogły być rozprowadzane w sieciach kablowych, platformach satelitarnych oraz platformach internetowych. KRRiT tłumaczy swoją decyzję działaniami Rosji na Ukrainie oraz kwestiami bezpieczeństwa i obronności Polski.

Upoważnia się Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do
nadania decyzjom podjętym w oparciu o niniejszą uchwałę rygoru
natychmiastowej wykonalności
— czytamy w uchwale KRRiT. Dokument zaczął obowiązywać natychmiast po jego ogłoszeniu. O wyłączaniu rosyjskich kanałów informują operatorzy telewizyjni, m.in. UPC oraz Orange. Przypomnijmy — Russia Today niejednokrotnie była oskarżana o prorosyjską propagandę. To telewizja należąca do agencji informacyjnej RIA Novosti, którą finansuje budżet Rosji. Członkowie KRRiT mogli więc zareagować na to, że kanał będzie próbował dezinformować społeczeństwo.

Czytaj także: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka

Społeczność Android.com.pl solidaryzuje się z Ukrainą. Jeśli chcecie pomóc naszym wschodnim sąsiadom i dołączyć do zbiórki, poniżej znajdziecie odnośnik, który do niej prowadzi.

źródło: KRRiT, Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy