daniel radcliffe harry potter

Daniel Radcliffe jako Weird Al Yankovic na zdjęciach prosto z planu

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Rozrywka

Daleką drogę przeszedł Daniel Radcliffe od Harry’ego Pottera do Wierd Ala Yankovica. Obie postaci są jednak na swój sposób magiczne.

Magicznych konotacji Pottera wyjaśniać nie trzeba, natomiast kariera Yankovica z pewnością należy do tych bardziej niezwykłych.

Kim jest Weird Al Yankovic?

Weird Al Yankovic to producent muzyczny, kabareciarz specjalizujący się w pastiszach, muzyk-akordeonista, do tego o niezbyt reprezentatywnej urodzie, a jednak osiągnął niesamowitą sławę tworząc głównie parodie i komediowe wersje popularnych piosenek pop i ich teledysków. To też jeden z nielicznych w historii popkultury przykładów muzyka-komika, który stał się wielką gwiazdą. Szczyt jego popularności przypadł na lata 80. I z pewnością nie znajdziecie drugiego takiego podobnego przypadku.

Do największych przebojów w jego prześmiewczej karierze należą kawałki Amish Paradise (czyli parodia utworu Gangsta’s Paradise), Like a Surgeon (parodia Like a Virgin Madonny) czy Fat (komediowa wersja Bad Michaela Jacksona.

Czytaj także: John Carpenter zapowiada reboot filmu „Coś”

Do dziś Weird Al Yankovic sprzedał ponad 12 mln płyt, a także zdobył 5 nagród Grammy. W 1989 roku napisał scenariusz do filmu „UHF”, w którym zagrał u boku samego Davida Bowiego.

Trudno więc się dziwić, że po historię jego życia i kariery sięgnęło Hollywood, szczególnie teraz, gdy wszelkiej maści biografie gwiazd popkultury z lat 80. i 90. mają spore wzięcie.

Film „Weird: The Al Yankovic Story” powstaje właśnie dla platformy Roku.

Jednym z autorów scenariusza jest sam Weird Al Yankovic. A wcieli się w niego Daniel Radcliffe. Pierwsze zdjęcia z planu pojawiły się już w sieci. Możecie więc sami zobaczyć i ocenić na ile młody aktor pasuje do roli.

Według zapewnień twórców, film pokaże nieocenzurowaną wersję wydarzeń z życia muzyka. Czy okaże się to prawdą – czas pokaże. Z pewnością jest szansa na ciekawy obraz branży rozrywkowej lat 80. i 90. z trochę innej niż dotychczas perspektywy.

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy