Masz mniej, niż 170 cm – nie jesteś mężczyzną. Streamerka za takie słowa żegna się z pracą

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

Ciekawa sytuacja wydarzyła się w Japonii, gdzie streamerka i zawodniczka e-sportowa, została wydalona ze swojej drużyny. Poszło o słowa, które padły podczas jej streamu. Tam miała powiedzieć, że według niej mężczyźni poniżej 170 centymetrów wzrostu powinni zostać pozbawieni praw człowieka. Podobnych wypowiedzi miało paść więcej i oberwało się także kobietom.

Streamerka wyrzucona z drużyny za obraźliwe słowa

Dobrze wiemy, że teraz lepiej uważać na to, co mówi się publicznie. Zresztą zawsze warto na to uważać, ale to już kwestia dobrego wychowania, a nie tego, czy kogoś możemy obrazić czy też nie. W przypadku streamerki Tanukana sprawa jest naprawdę ciekawa. Kobieta podczas swojego wydarzenia zaczęła mówić rzeczy, którymi część widzów poczuła się urażona. Wśród wypowiedzi znalazły się takie rzeczy, jak wspominana kwestia wzrostu poniżej 170 centymetrów, ale także to, że kobiety z małym biustem nie przedstawiają żadnej wartości. Również mężczyźni żyjący z rodzicami nie powinni być uznawani za ludzi w ogóle.

Stream odbywał się po japońsku, więc trudno ocenić na ile te wszystkie wypowiedzi były mówione poważnie, ale chyba tak było. Tanukana znana jest głównie z tego, że dobrze radziła sobie w Tekken i była też członkiem drużyny Cyclops Athlete Gaming. Ponoć uznawano ją nawet za wschodzącą gwiazdę e-sportu, ale ostatnia sytuacja może odbić się na jej karierze. Opisana tutaj sytuacja na stream miała miejsce 15 lutego. Już wczoraj na stronie Cyclops Athlete Gaming pojawiło się oświadczenie i przeprosiny. Poinformowano także o tym, że został zerwany kontrakt ze streamerką.

Zobacz też: Netflix może szykować kolejny hit – oto „Krakowskie potwory”.

Sama Tanukana także przeprosiła na Twitterze za słowa, które mogły obrazić jej sponsorów czy widzów. To już raczej na niewiele się zda, bo o „wyczynie” streamerki rozpisują się media na całym świecie. Należy pamiętać o tym, że istnieje wolność słowa, ale za swoje wypowiedzi powinno brać się też odpowiedzialność.

Źródło: Cyclops Athlete Gaming / Twitter / Kotaku

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy