ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Anno 1404 History Edition za darmo

Darmowe gry są dobre, a ta strategia na PC jest tego dobrym przykładem

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Niektóre firmy udostępniają regularnie darmowe gry na PC, co robi chociażby Epic Games Store. Teraz pora na Ubisoft, które świętuje swoje urodziny. Wcześniej można było odebrać za darmo jedną z części Assassin’s Creed, a teraz przyszła pora na coś zupełnie innego. Mowa o strategii, czyli gatunku, który stracił trochę na popularności, ale dalej gracze z całego świata potrafią się w konkretnych tytułach „zakopać”.

Darmowe gry na PC – strategia Anno 1404 History Edition

Anno 1404 History Edition za darmo
Fot. Epic Games Store

Jeżeli jesteście fanami strategii, to z pewnością znacie serię Anno. Teraz można odebrać za darmo grę Anno 1404 History Edition, a można to zrobić do 14 grudnia do godziny 15.00. Gra zadebiutowała na rynku w 2009 roku, ale w zeszłym roku doczekała się ulepszonej wersji i to właśnie ją można mieć teraz za darmo. Mamy tutaj usprawnienia graficzne oraz poprawę stabilności, więc nie powinno być za dużo problemów z jej działaniem. Trzeba mieć oczywiście konto Ubisoftu, ale to standard przy tego typu „rozdawnictwie”.

Opisywany tutaj tytuł był czwartą, pełnoprawną odsłoną serii Anno, która ujrzała światło dzienne. Seria gier, które można zakwalifikować jako strategie ekonomiczne ma tysiące fanów na całym świecie. Anno 1404 przenosi nas do XV wieku, a gracz będzie zajmował się kolonizacją wschodnich wybrzeży Azji. W produkcji trzeba będzie dbać nie tylko o swoich bohaterów, ale także zajmować się dyplomacją oraz handlem.

Zobacz też: Ile zapłacimy za remaster Uncharted na PlayStation 5?

Niewykluczone, że w ramach świętowania swoich urodzin Ubisoft udostępni kolejne darmowe gry na PC. Jeżeli jednak Anno 1404 to dla Was za mało, to możecie jeszcze odebrać teraz jeszcze Crime Cites za darmo na GOG. Tutaj macie czas do 9 grudnia do godziny 17.00. To jedna ze starszych produkcji, którą stworzył Techland, czyli firma odpowiedzialna m.in. za Dying Light.

Źródło: Ubisoft

Sprawdź najnowsze wpisy