ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xbox aplikacja

Aplikacja Xbox dla Windows poinformuje czy gra będzie dobrze działać na PC

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Aplikacja Xbox dla Windows wzbogaca się o interesujący dodatek. Teraz będzie informowała czy dana produkcja będzie dobrze działać na PC. I mowa tutaj oczywiście o komputerze, na którym korzystamy z aplikacji. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy nie do końca są pewni mocy swoich blaszaków. Przecież może zdarzyć się tak, że mimo spełniania wymagań sprzętowych, gra po prostu nie działa tak, jak powinna.

Aplikacja Xbox dla Windows z nową funkcją

Xbox windows pc
Fot. The Verge

Granie na PC-tach może powodować pewną frustrację, a szczególnie wtedy, kiedy coś nie działa tak, jak powinno. Zdaje się, że Microsoft coś o tym wie. Teraz w aplikacji Xbox dla Windows zaczęła się bowiem pojawiać ciekawa informacja. Przy niektórych pozycjach można bowiem zobaczyć wiadomość, która mówi, czy dany tytuł będzie działał poprawnie na komputerze. To niewielka zmiana, ale potrzebna. Szczególnie, że wymagania gier na PC-ty potrafią być bardzo różne, a dzięki takiej informacji można przynajmniej zawczasu wiedzieć, że nie opłaca się czegoś instalować.

Jednak nie wszystkie gry, które dostępne są w aplikacji Xbox dla Windows, mają już taką funkcjonalność wprowadzoną. Przy niektórych widnieje informacja, że tytuł nie został jeszcze sprawdzony pod względem wydajności. Z czasem z pewnością się to zmieni, ale trudno oceniać, ile może zająć korporacji wprowadzenie tego u siebie.

Zobacz też: Najciekawsze oferty specjalne na Steam.

Nowość nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana przez Microsoft, więc nie u każdego musi się już pojawiać. Do tego nie do końca wiadomo, do czego konkretniej odnosi się informacja o działaniu gry. Może tutaj chodzi o minimalne wymagania sprzętowe, co owszem będzie jakąś informacją dla graczy, ale niekoniecznie taką, na którą mogli czekać. Dobrze jednak wiedzieć, że Microsoft dba o takie szczegóły, które mogą ułatwić życie graczom.

Źródło: The Verge / Microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy