ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Skyrim jako planszówka

Skyrim uruchomimy nawet na stole – właśnie powstaje niesamowita gra planszowa

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Rozrywka

Gotowi na zakup kolejnej wersji Skyrima? Po pojawieniu się na niemal każdym systemie, jaki można sobie wyobrazić, najważniejsza gra RPG Bethesdy z 2011 roku doczeka się wersji na stoły. Modiphius Entertainment, firma odpowiedzialna za Fallout: Wasteland Warfare, pracuje nad The Elder Scrolls 5: Skyrim – The Adventure Game. Gra, która ma się ukazać latem przyszłego roku, pozwoli ci powrócić na mroźną północ Tamriel jako agent Imperialnych Ostrzy. Możesz grać samemu lub z maksymalnie trzema znajomymi.

Skyrim jako planszówka

Skyrim jako planszówka

Narracyjnie gra będzie zawierać dwie kampanie składające się z trzech rozdziałów. Modiphius twierdzi, że ukończenie każdego z nich powinno zająć od 90 do 120 minut. Zakładając, że nie będziemy się rozpraszać zadaniami pobocznymi i eksploracją — co nie jest łatwe w żadnej grze z serii Elder Scrolls — możemy oczekiwać, że pierwsze przejście gry zajmie około 12 godzin. Decyzje, które podejmiemy w trakcie gry, wpłyną na to, jak rozwinie się historia. A dzięki talii około 600 kart kierujących narracją, żadne dwie sesje nie powinny przebiegać dokładnie tak samo.

Zobacz też: Qualcomm obiecuje być ekologiczny do 2040 roku – niewiele w tym będzie jego zasługi

The Elder Scrolls 5: Skyrim – The Adventure Game można zamówić w przedsprzedaży za pośrednictwem Gamefound. Pierwsze 2011 osób, które wsparły projekt w warstwie podstawowej, może otrzymać grę za 68 funtów, czyli około 370 złotych. Dla pozostałych osób cena będzie zaczynać się od 82 funtów, czyli około 450 złotych. Gra powinna ruszyć na niemal każdym stole, chociaż podłoga również spełnia wymagania minimalne tytułu. Niestety, nic nie wiadomo o ewentualnym języku polskim. 

Źródło: Polygon

Sprawdź najnowsze wpisy