ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nickelodeon koncesja

Znany kanał telewizyjny nie chce już polskiej koncesji na nadawanie

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

Koncesja dla kanału telewizyjnego Nickelodeon powoli wygasa, ale nadawca nie zamierza starać się o jej przedłużenie. Koncern ViacomCBS chce uzyskać zezwolenie na nadawanie w innym kraju. Firma postąpiła tak wcześniej ze swoimi pozostałymi kanałami.

Koncesja dla Nickelodeon

Nadawcy, którzy chcą, żeby ich koncesja została przedłużona, muszą złożyć odpowiedni wniosek w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Nickelodeon Polska ma zezwolenie na nadawanie ważne do maja 2022, jednak właściciel kanału wciąż nie zgłosił się do KRRiT o jego przedłużenie. Czy to oznacza, że program zniknie z telewizji? Niekoniecznie. Pozostałe kanały od ViacomCBS mają koncesje holenderskie lub czeskie. Nickelodeon jest ostatnim, który działał w naszym kraju na podstawie polskiej koncesji. Teraz ten kanał również ma dostać zezwolenie na nadawanie w innym państwie. Skąd taki, a nie inny ruch? ViacomCBS nie chce komentować spraw, które są w toku.

Czytaj także: Oficjalny wygląd OnePlus Nord 2 5G ujawniony! Fani mięty, łączcie się

Portal wirtualnemedia.pl zwraca jednak uwagę na to, że w Nickelodeon mogłyby uderzyć planowane przez grupę posłów PiS zmiany w prawie. Zgodnie z projektem ustawy, koncesjonowane w Polsce kanały nie mogłyby być zarządzane pośrednio przez spółkę spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Rządzący chcą w ten sposób ograniczyć pole działania telewizji TVN, ale jeśli zmiany weszłyby w życie, mogłyby również przysporzyć kłopotów kanałowi Nickelodeon. ViacomCBS to w końcu koncern amerykański.

źródło: wirtualnemedia.pl

Sprawdź najnowsze wpisy