Nowe AI moderatorskie Facebooka

Sztuczna inteligencja wrogiem graczy – oszuści coraz częściej po nią sięgają w multiplayer

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Rozrywka

Oszukiwanie w grach multiplayer to istna zmora. W ten sposób oszust niszczy zabawę innym, a przy okazji oszukuje samego siebie. Niestety, jest to problem dość powszechny, szczególnie na PC. Jednak obecnie opracowywany pakiet do oszukiwania oparty na uczeniu maszynowym coraz częściej nęka graczy konsolowych w ten sam sposób. Co gorsza, AI skupiona na oszustwie rośnie w siłę także na komputerach osobistych. Tak naprawdę nie ma więc bastionu, w którym uczciwi gracze nie padają ofiarami oszustów.

AI narzędziem oszustów w grach

AI narzędziem oszustów w grach

Mimo że oszukiwanie w grach jest nieetyczne, a w niektórych krajach nawet nielegalne, branża oszustów rozwinęła się na ogromną skalę, tworząc wielomilionowe firmy. I mimo że stosowanie takich sztuczek jest dość żałosne, bo dość jasno pokazuje, że dana osoba nie tylko nie potrafi grać, to nie umie jeszcze przegrywać, to niektóre osoby nie mają nic przeciwko wydawaniu pieniędzy, aby uzyskać nieuczciwą nad swoimi przeciwnikami. Aby jeszcze bardziej zadowolić swoich klientów, twórcy oprogramowania dla oszustów tworzą coraz to nowe i bardziej zaawansowane narzędzia wykorzystujące AI i uczenie maszynowe. Dzięki tym technologiom, narzędzia do oszukiwania stają się coraz bardziej wydajne, konfigurowalne i trudniejsze do wykrycia, wynosząc je na zupełnie nowy poziom.

Zobacz też: GIGAlato w T-Mobile – 200 GB od 45 złotych i dwa razy więcej GB w ofercie abonamentowej

Jednym z takich przykładów jest nowe narzędzie do oszukiwania zgłoszone przez Anti-Cheat Police Department, grupę skupiającą się na przeszkadzaniu oszustom, twórcom i sprzedawcom cheatów. W przeciwieństwie do większości programów do oszukiwania, które działają tylko na platformie PC, ten jest kompatybilny również z konsolami Xbox i PlayStation, chociaż nie wiadomo, o którą ich generację chodzi. Biorąc jednak pod uwagę opis działania, można założyć, że o wszystkie. Zamiast po prostu używać skryptów, zgłoszone narzędzie wymaga komputera z kartą przechwytującą, aby wykryć ruch wroga i tekst na ekranie. Po przetworzeniu przechwyconego obrazu cheat suite działa odpowiednio, wysyłając niezbędne wejścia do kontrolera, aby zabić cel. Tym samym wykrycie jego działania staje się znacznie trudniejsze. Jak twierdzi Anti-Cheat Police Department:

To jest aim assist, ale bardziej wzmocniony, bez konieczności robienia czegokolwiek, wszystko, co musisz zrobić, to wycelować w ogólny obszar, a maszyna wykona pracę za ciebie.

W obecnym stanie, narzędzie nie będzie miało większego wpływu na rozgrywkę na konsolach, głównie dlatego, że nie każdy ma pod ręką PC z kartą przechwytującą. Biorąc jednak pod uwagę to, jak szybko ewoluują narzędzia do oszukiwania, możemy w końcu zobaczyć jego udoskonaloną wersję. To właśnie wtedy sprawy mogą stać się naprawdę nieprzyjemne dla konkurencyjnej sceny gier konsolowych.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy