Czarna Wdowa

Czarna Wdowa korzysta z Windows 10 Mobile – tak się dba o szczegóły

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

Wsparcie dla Windows 10 Mobile skończyło się w grudniu 2019 roku, ale to nie oznacza, że smartfonów z tym system nie można dalej używać. Robi to np. Czarna Wdowa w najnowszym filmie Marvela, który w polskich kinach wyświetlany jest od minionego piątku.

Czarna Wdowa i Windows 10 Mobile

Czarna Wdowa Windows 10 Mobile
Fot. Marvel Studios via @ThomasThomasLai

Dawno już nie widzieliśmy w filmach urządzeń z Windows 10 Mobile. Głównie dlatego, że nie każdy filmowiec przykłada do szczegółów taką wielką wagę. O wiele łatwiej dać bohaterom do ręki odpowiedniego iPhone-a i mieć problem z głowy. Tymczasem w najnowszym filmie Marvela pojawia się kilka scen, gdzie główna bohaterka korzysta z Lumii oraz Windows 10 Mobile. Nie ma w tym nic dziwnego, bo część akcji filmu dzieje się przed kilku laty. Wtedy jeszcze można było spotkać osoby korzystające z oprogramowania Microsoftu dla urządzeń mobilnych.

W filmach Marvela widzieliśmy już różne smartfony. Iron Man korzystał z LG VX9400, a Kapitan Ameryka nosił ze sobą HTC One X+. Spider-Man korzystał oczywiście z Sony Xperia, bo film produkowało… Sony. Na ekranie widzieliśmy także nieistniejące urządzenia, jak np. przezroczyste vivo czy Samsung. To, że Czarna Wdowa korzysta z Lumii najprawdopodobniej nie było opłacone przez Microsoft, bo to nie miałoby żadnego sensu ze sprzedażowego punktu widzenia. To raczej dbałość o szczegóły i wierność czasom, w którym dzieje się akacja filmu. Miło jednak zobaczyć Windows 10 Mobile dalej w akcji.

Zobacz też: LG zmienia zdanie i nie będzie sprzedać produktów od Apple.

Czarna Wdowa to szpiegowski thriller od Marvel Studios. Tytułowa bohaterka, Natasza Romanow, musi się zmierzyć z dawną traumą, gdy złowroga organizacja znów wkracza w jej życie. Ścigana przez potężnych, bezwzględnych wrogów, Natasza próbuje uporać się z przeszłością szpiega i naprawić relacje z bliskimi, które musiała poświęcić jeszcze przed wstąpieniem do Avengers.

Czarna Wdowa – opis z Disney.pl

Źródło: Windows Central / Disney

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy