Netflix Amblin Partners

Netflix ogłasza współpracę ze studiem Stevena Spielberga – będą wspólne filmy

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Rozrywka

Netflix i firma Amblin Partners poinformowały o nawiązaniu współpracy, której efektem będzie kilka wspólnych filmów rocznie. Chodzi o pełnometrażowe produkcje, a biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania obu przedsiębiorstw, można spodziewać się naprawdę głośnych tytułów.

Netflix i Amblin Partners ogłaszają współpracę

Netflixa kojarzą niemal wszyscy, ale nie każdy musi wiedzieć, czym jest Amblin Partners. Spieszymy więc z wyjaśnieniem – to studio filmowe i telewizyjne słynnego amerykańskiego reżysera Stevena Spielberga. Partnerzy firmy to m.in. Reliance Entertainment, Entertainment One (eOne), Alibaba Pictures i Universal Pictures. Wśród ostatnich hitów przedsiębiorstwa są takie filmy, jak nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu Green Book.

Netflix i Amblin Partners ogłosili nawiązanie współpracy na początku tygodnia w Kalifornii. Efektem wspólnych działań ma być kilka pełnometrażowych filmów rocznie. Ted Sarandos, współdyrektor generalny i dyrektor ds. treści w firmie Netflix powiedział, że Steven Spielberg to naturalny lider i kreatywny wizjonerNie możemy się już doczekać współpracy z zespołem Amblin. Jesteśmy zaszczyceni i podekscytowani, że możemy być częścią tego rozdziału filmowej historii Stevena – dodał. Od chwili, gdy zaczęliśmy rozmawiać z Tedem o nawiązaniu współpracy, było jasne, że właśnie pojawiła się przed nami fantastyczna możliwość wspólnego przenoszenia na ekran nowych opowieści i docierania do widzów na zupełnie nowe sposoby – komentował z kolei rozpoczęcie współpracy Steven Spielberg.

Czytaj także: Te 15 filmów i seriali wkrótce wyleci z Netflixa. Zobacz je, zanim zostaną usunięte!

Z Netflixa korzysta obecnie ponad 208 milionów użytkowników opłacających abonament z ponad 190 krajów świata. Amblin Partners opracowuje i produkuje filmy pod banerami Amblin Entertainment i DreamWorks Pictures.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy