Spotify walentynki

Nowy rekord odtworzeń na Spotify w Polsce – ten utwór ma ogromną popularność

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Rozrywka

Spotify poinformowało, że jedna z piosenek dostępnych na platformie ustanowiła nowy rekord odtworzeń w Polsce. Popularny serwis streamingowy bierze pod uwagę dane za pierwszą dobę po premierze danego utworu. W tym przypadku po raz pierwszy przekroczono granicę 700 tysięcy odtworzeń w 24 godziny.

Ten utwór ustanowił nowy rekord odtworzeń na Spotify w Polsce

Spotify rekord odtworzeń w Polsce

Nowy dobowy rekord odtworzeń ustanowił Michał Matczak, znany szerzej jako Mata. Jego najnowszy utwór Kiss cam (podryw roku) w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery odsłuchano na Spotify 701 519 razy. Sprawa jest tym bardziej ciekawa, że Mata pobił swój własny rekord. Niecałe trzy miesiące temu raper ustanowił poprzedni rekord odtworzeń na Spotify – jego piosenka miała wtedy 643 846 odsłuchań, choć była w zupełnie innym klimacie.

Ten jak i ostatnie rekordy pokazują siłę młodych artystów w Polsce oraz jak chętnie Polacy słuchają dźwięków rapu znad Wisły – czytamy w komunikacie Spotify. Popularny serwis streamingowy przypomnina poprzednie dobowe rekordy odtworzeń. W lipcu 2020 utwór Polskie Tango Taco Hemingwaya zdobył 578 301 odtworzeń. Z kolei album Romantic Psycho od Quebonafide z kwietnia 2020 zanotował 4,3 mln odtworzeń na Spotify w ciągu doby.

Czytaj także: Spotify ogłasza hity lata 2021 i prezentuje wakacyjne playlisty

Ile czasu będzie potrzebne tym razem do pobicia dobowego rekordu? Tego dowiemy się w przyszłości.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy