ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Stalker 2 data premiery

STALKER 2 – zwiastun z rozgrywką, data premiery, cena i wymagania na PC

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Zwiastun STALKER 2 The Heart of Chernobyl potrafi zachwycić. Wiemy już także, jaka jest data premiery oraz jakie są wymagania sprzętowe gry na PC. Zapowiada się prawdziwy hit, a szczególnie zadowoleni mogą być posiadacze konsol Xbox oraz subskrypcji Game Pass. Ci gracze będą bowiem mieli dostęp do produkcji w chwili jej premiery. Niestety, ale na PlayStation nowy tytuł nie zawita, a przynajmniej nie w najbliższym czasie.

STALKER 2 – nowy zwiastun i data premiery

Przyjdzie nam jeszcze poczekać na kontynuację tej kultowej gry. Data premiery STALKER 2 The Heart of Chernobyl została ustalona na 28 kwietnia 2022 roku. Jak wspomnieliśmy we wstępie, tytuł pojawi się na konsole Xbox, ale tylko nowej generacji (Xbox Series X|S) oraz PC-ty. Wymagania sprzętowe produkcji znajdziecie poniżej, a teraz pora spojrzeć na pierwszy zwiastun STALKER 2, który prezentuje fragmenty rozgrywki. Wygląda to bardzo, bardzo dobrze.

Możemy zobaczyć, jak wygląda Zona, czyli Strefa, po której przyjdzie nam się poruszać. Widać, że ukraińskie studio mocno przyłożyło się do produkcji. Strefa wygląda przepięknie, jeżeli można tak powiedzieć o zniszczonym i niebezpiecznym miejscu. Dużo broni i jeszcze więcej zwiedzania oraz walki.

Zobacz też: Avatar doczeka się swojej własnej gry.

Fabuła w nowym STALKER

Stalker 2 data premiery

Druga eksplozja reaktora w 2006 roku zmieniła Czarnobylską Strefę Wykluczenia nie do poznania. Agresywne mutanty, śmiertelnie groźne anomalie i walczące ze sobą frakcje uczyniły Zonę trudnym miejscem do życia. Okazało się, że w środku Zony kryje się źródło niesamowitej mocy stanowiące poważne zagrożenie dla ludzkości. Mimo to niesamowicie cenne artefakty przyciągnęły wielu osobników zwanych stalkerami, którzy weszli do Zony, mając nadzieję zbić fortunę, a nawet znaleźć prawdę ukrytą w sercu Czarnobyla. Wciel się w rolę samotnego stalkera i eksploruj fotorealistyczny otwarty świat w liczącej 64 km² radioaktywnej strefie obejmującej rozmaite środowiska, z których każde inaczej ukazuje postapokaliptyczną atmosferę.

Przemierzaj Zonę, kształtując przebieg tej wysoce nieliniowej, porywającej opowieści, aby odnaleźć swe przeznaczenie i zdecydować o losie ludzkości. Poznaj członków różnych frakcji i zdecyduj, czy zasługują na Twoją przyjaźń, czy kulkę w łeb. Bierz udział w przyśpieszających tętno strzelaninach z szerokim wachlarzem wrogów, z których każdy spróbuje przechytrzyć Cię przy pomocy innych taktyk. Wybierz ulubioną broń palną spośród ponad 30 typów z licznymi modyfikacjami, które pozwalają utworzyć setki niepowtarzalnych, śmiertelnie groźnych kombinacji. Przygotuj się na spotkanie z przeraźliwe zmutowanymi stworzeniami, które spróbują Cię zabić na różne sposoby. Wszystkie monstra mają wiele podtypów, co czyni ich zachowanie mniej przewidywalnym. Największe niebezpieczeństwo czyha w regionach z gniazdami i licznymi polującymi w grupach mutantami.

STALKER 2 – opis z Epic Games Store

Minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: AMD Ryzen 5 1600X / Intel Core i5-7600K
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 580 8GB / NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
 • Miejsce na dysku: 150 GB
Stalker 2 wymagania pc

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: AMD Ryzen 7 3700X / Intel Core i7-9700K
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 5700 XT 8GB / NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER 8GB / NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 11GB
 • Miejsce na dysku: 150 GB

Cena STALKER 2 The Heart of Chernobyl

STALKER 2 trafi na Steam oraz Epic Games Store. Oczywiście pojawi się także w wersji na Xbox-a w sklepie Microsoftu. Ile przyjdzie nam zapłacić za produkcję?

 • STALKER 2 (PC) – 199,99 złotych
 • Wersja Deluxe (PC) – 259,99 złotych
 • Wersja Ultimate (PC) – 349,99 złotych
 • STALKER 2 (Xbox) – 249,99 złotych
 • Wersja Deluxe (Xbox) – 319,99 złotych
 • Wersja Ultimate (Xbox) – 399,99 złotych

W edycji Deluxe znajdziemy dodatkową misję poboczną, skórki stroju i broni (w tym do gry wieloosobowej), cyfrowy artbook oraz  cyfrową ścieżkę dźwiękową z gry. Zamawiając edycję Deluxe w przedsprzedaży dostaniemy także dodatkową zawartość ogniska (muzyka gitarowa i historie opowiadane przy ognisku w grze), skórkę broni „Early Bird” razem ze skórką stroju oraz  odznakę w grze wieloosobowej o tej samej nazwie.

W edycji Ulitmate dostanie się to samo, co w wersji Deluxe plus dodatkową zawartość cyfrową (skórki i dodatki). Mają pojawić się także wersje fizyczne ze steelbookiem oraz specjalnie przygotowaną figurką. Do tego gracze dostaną też list od developerów odpowiedzialnych za produkcję.

Źródło: Stalker2 / Steam / GSC Games World

Sprawdź najnowsze wpisy