ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
365 dni kolejne części

Będą kolejne części kontrowersyjnego filmu „365 dni” – Netflix już nad nimi pracuje

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

Netflix ogłosił, że będą kolejne części znanego filmu 365 dni. Już od tego miesiąca trwa ich produkcja – prace toczą się m.in. w Polsce. Premiera jest zaplanowana na przyszły rok.

Netflix ogłasza kolejne części „365 dni”

Dwa nowe filmy będą luźno oparte na książkach Ten dzień i Kolejne 365 dni Blanki Lipińskiej. W obsadzie zobaczymy takich aktorów, jak Michele Morrone, Anna-Maria Sieklucka, Magdalena Lamparska i Otar Saralidze. W nową postać (Nacho) wcieli się Simone Susinna. Za scenariusz odpowiadają Mojca Tirs, Blanka Lipińska, Tomasz Mandes. Reżyszerią zajmą się Barbara Białowąs i Tomasz Mandes, natomiast produkcją Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes (Ekipa) oraz Maciej Kawulski (Open Mind One).

Pierwsza część filmu 365 dni zdobyła bardzo duży rozgłos. Produkcja zajęła 4. miejsce wśród najczęściej wyszukiwanych filmów w Google w 2020 roku. Znalazła się również w TOP 10 Netflixa w ponad 90 krajach. Film wzbudził jednak również ogromne kontrowersje. Wielu krytyków oraz widzów negatywnie go oceniało. Pojawiały się zarzuty o karykaturalne przedstawianie relacji, utrwalanie kultury gwałtu i erotyzację syndromu sztokholmskiego. To stan, w którym więźniowie solidaryzują się z osobami, które pozbawiły je wolności, a nawet odczuwają do nich sympatię.

Przypomnijmy – w filmie szef sycylijskiej mafii porywa Laurę, przetrzymuje ją w niewoli i daje jej tytułowe 365 dni, by go pokochała. Laura i Massimo powracają, a ich ponowne spotkanie jest dużo bardziej gorące i namiętne niż kiedykolwiek wcześniej. Ich nowy początek komplikują więzy rodzinne Massimo oraz tajemniczy mężczyzna, który pojawia się w życiu Laury i za wszelką cenę chce zdobyć jej serce i zaufanie – zapowiada Netflix.

Czytaj także: Łasuch ma nowy zwiastun – są szanse, że to się uda

Rozpoczęcie produkcji kolejnych części 365 dni zaplanowano już na ten miesiąc. Zdjęcia do filmu powstaną w Polsce i we Włoszech. Premiera w 2022 roku.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy