ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
GTA V konsole nowej generacji

GTA V z fotorealistyczną grafiką Niemiec? Zobaczcie rewelacyjne efekty AI

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Rozrywka

Seria Grand Theft Auto jest jedną z największych i najbardziej znanych serii gier w historii. Rockstar stworzyło potężną markę, która wyznacza wiele nowych trendów. Mimo że najnowsze dzieło w postaci GTA V w tym roku będzie świętować 8. urodziny, to wciąż ten tytuł dla wielu nie ma sobie równych. Oczywiście sfera online mocno przedłużyła żywot GTA V, ale też scena modyfikacji robi swoje. Okazuje się także, że gra ma sporo do zaoferowania w ramach badań. W końcu kto powiedział, że GTA V nie może zaoferować fotorealistycznej grafiki? Wystarczy tylko zaprzęgnąć do pomocy sztuczną inteligencję.

Sztuczna inteligencja zmieniła grafikę GTA V w fotorealistyczne… Niemcy

Mówi się, że grafika nie ma ogromnego znaczenia w grach, ale nie jest to do końca prawdą. To właśnie ona kształtuje odbiór poszczególnych tytułów. Seria GTA stara się odwzorowywać rzeczywistą fizykę i właśnie wygląd. Jednak w przypadku tego drugiego liczy się też klimat, więc pojawia się między innymi gra temperaturą barw. Powyżej możecie zobaczyć, jak GTA V mogłoby wyglądać, gdyby deweloperzy faktycznie chcieli wprowadzić fotorealistyczną grafikę. Specjaliście z Intel Labs wzięli na warsztat omawiany tytuł i wykorzystali sztuczną inteligencję, aby dostosować wygląd gry do rzeczywistości. Rzeczywistości, która ma miejsce w Niemczech, gdyż właśnie materiały z miast naszych zachodnich sąsiadów posłużyły za dane treningowe dla AI. Tym samym nie dziwcie się, że schemat kolorystyczny odbiega od ciepłych klimatów Stanów Zjednoczonych. Chodzi o sam fakt znaczącej zmiany grafiki, bo nietrudno odnieść wrażenie, jakbyśmy oglądali GTA V nagrane przez… wideorejestrator?

Zobacz też: Play i Orange łączą siły, aby zaoferować lepszą jakość rozmów telefonicznych.

Zainteresowani projektem mogą śledzić jego rozwój na Githubie, gdzie udostępniany jest także kod źródłowy i szczegółowe wyniki badań. Powyższy materiał niewątpliwie pokazuje, że fotorealistyczna grafika GTA V robi wrażenie, ale czy rozgrywka byłaby równie ciekawa w takich szarościach? To pytanie do Was.

Źródło: The Next Web

Sprawdź najnowsze wpisy