Jedna z ostatnich muzycznych premier ustanowiła nowy dzienny rekord odtworzeń na Spotify w naszym kraju. Wystarczyła doba, by użytkownicy popularnej platformy streamingowej odtworzyli utwór blisko 650 tysięcy razy.

Nowy rekord odtworzeń na Spotify

Dotychczasowy dzienny rekord odtworzeń na Spotify w naszym kraju należał do Taco Hemingwaya. W lipcu ubiegłego roku informowaliśmy, że jego utwór Polskie Tango w ciągu pierwszej doby obecności w zielonym serwisie streamingowym został odtworzony 578 301 razy. Teraz jednak wynik ten został pobity.

30 marca ukazał się utwór Patoreakcja, którego autorem jest raper Mata. 24 godziny od premiery wystarczyły, by użytkownicy Spotify odtworzyli go 643 846 razy. Nie ulega wątpliwości, że to nowy rekord w naszym kraju. Michał Matczak, który zasłynął na rynku muzycznym utworem “Patointeligencja” uznawany jest za jedną z sensacji 2020 roku – przypomina Spotify. Rzeczywiście, Patointeligencja ze względu na zawarte w niej treści oraz kwestie rodzinne (ojcem autora jest prof. Marcin Matczak, który często komentuje w mediach bieżące wydarzenia związane m.in. z sądownictwem) wywołała niemałe zamieszanie i to nie tylko w branży muzycznej. W Patoreakcji Mata wraca do tamtego utworu. Opisuje to, co nastąpiło po jego premierze i w bezkompromisowy sposób odpowiada na zarzuty, które kierowały wobec niego poszczególne osoby i instytucje, łącznie ze znanymi politykami i państwową telewizją.

Czytaj także: Poznajcie Spotify Mixes – kolejne personalizowane playlisty na popularnej platformie

Aktualny rekord odtworzeń utworu na Spotify w Polsce w ciągu doby od premiery należy więc do Maty. Co natomiast z rekordem odtworzeń całego albumu? Tutaj póki co bez zmian. Rekord wciąż należy do Quebonafide – jego płyta Romantic Psycho z kwietnia 2020 roku zdobyła 4,3 mln odtworzeń w ciągu doby.

źródło: Spotify

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.