ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
technologia a rynek muzyczny

Poznajcie Spotify Mixes – kolejne personalizowane playlisty na popularnej platformie

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

Spotify pochwaliło się dziś uruchomieniem nowej bazy spersonalizowanych playlist. Chodzi o Spotify Mixes. To format inspirowany playlistami Daily Mix, które są bardzo chętnie wybierane przez użytkowników popularnej platformy do streamingu muzyki.

Czym jest Spotify Mixes?

Spotify Mixes

Spotify Mixes to spersonalizowane składanki, które od dziś pojawią się w sekcji Przygotowane dla Ciebie. Playlisty zawierają utwory od naszych ulubionych artystów, z najchętniej słuchanych gatunków i dekad.

Oto kilka charakterystycznych elementów nowego formatu na Spotify:

  • Każda składanka jest tworzona na podstawie historii odtwarzania użytkownika. Liczy się także to, jakich artystów, jakie gatunki i jakie dekady wybiera.
  • Na playlisty trafią także utwory, które mogą spodobać się użytkownikowi w przyszłości.
  • Spotify aktualizuje na bieżąco każdą składankę, by ciągle móc odkrywać kolejne treści.
  • Im więcej interakcji między użytkownikiem a poszczególnymi utworami, tym algorytm lepiej będzie przewidywał, jakie utwory spodobają mu się w przyszłości.

W ramach platformy istnieje ponad 345 milionów wersji Spotify, oferujących prawdziwie spersonalizowane doświadczenia dla każdego użytkownika – mówi Gustav Söderström, dyrektor ds. badań i rozwoju w Spotify.

Czytaj także: Oto 5 ciekawych nowości, które trafią na CDA Premium w kwietniu

Jak widać, pod wieloma względami Spotify Mixes jest podobne do playlist Daily Mix. Czas pokaże, jak nowy format się przyjmie. Z ogłoszonych dziś składanek mogą korzystać zarówno użytkownicy darmowej wersji aplikacji, jak i posiadacze Spotify Premium.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy