ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aliens Fireteam

Aliens Fireteam – kooperacja i rozwalanie Ksenomorfów, czyli czego chcieć więcej

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Aliens Fireteam będzie nową produkcją, która osadzona będzie w uniwersum Obcego. Świecie, który został wykreowany przez Ridleya Scotta, a następnie rozwijany przez Jamesa Camerona czy Davida Finchera. Do tego doszły jeszcze liczne gry komputerowe (ostatnio Obcy: Izolacja) czy komiksy. Teraz dostaniemy możliwość uczestniczenia w nowej grze, gdzie przyjdzie nam walczyć o przetrwanie. I nowa produkcja zapowiada się całkiem ciekawie.

Aliens Fireteam

Mieliśmy już trochę produkcji komputerowych, które osadzone były w uniwersum Obcego. Część z nich była naprawdę interesująca, choć oczywiście nie wszystkie. Czy Aliens Fireteam okaże się produkcją, którzy przykuje nas do komputerów czy konsol na dłużej? Wiele wskazuje na to, że tak. Mamy bowiem dostać produkcję kooperacyjną, gdzie naszym zadaniem będzie… przeżyć. Oprócz nas w rozgrywce będzie mogło brać udział jeszcze dwóch graczy lub postaci, które sterowane będą przez Sztuczną Inteligencję.

Akcja gry rozgrywała się będzie w 2202 roku, a my wcielimy się w jednego z marines, który dotarł do kolonii opanowanej przez Ksenomorfy. Graczom przyjdzie się zmierzyć z aż 22 różnymi gatunkami potworów, które przez lata ewoluowały. Do tego ma dojść naprawdę pokaźny arsenał broni, a postacie w grze będą rozwijane dzięki specjalnym atutom. Pierwszy zwiastun zapowiada, że Aliens Fireteam będzie bardzo mocno nastawione na walkę i wygląda to całkiem ciekawie. O sukcesie zadecyduje to, jak ta walka będzie przebiegać i jak rozwiązana zostanie kwestia amunicji czy apteczek.

Zobacz też: Sklep otwiera pudełka z PlayStation 5, by dorzucić do nich gry. Czy tak powinno być?

Produkcja ma zadebiutować latem tego roku, ale konkretnej daty premiery jeszcze nie poznaliśmy. Gra trafi na komputery osobiste oraz konsole (PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4 oraz Xbox One). W produkcji mają być dostępne cztery kampanie, ale niewykluczone, że z czasem będzie ich jeszcze przybywać.

Źródło: Steam

Sprawdź najnowsze wpisy