Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) postanowił zająć się sprawą problemów z grą Cyberpunk 2077. Na spadkach notowań oraz fali pozwów zbiorowych kłopoty studia CD Projekt się zatem nie kończą. Przypomnijmy – choć sam Cyberpunk 2077 okazał się hitem, to wersje gry przygotowane z myślą o konsolach poprzedniej generacji były pełne błędów.

Problemy z grą Cyberpunk 2077 – co dokładnie chce sprawdzić UOKiK?

Cyberpunk 2077 UOKiK

O tym, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów interesuje się zamieszaniem związanym z premierą Cyberpunka, dowiedział się Dziennik Gazeta Prawna. Występujemy do przedsiębiorcy o wyjaśnienia problemów z grą i działań przez niego podjętych – wyjaśniła Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy UOKiK.

Oto pytania, na które UOKiK chce poznać odpowiedź:

  • Jak producent pracuje nad wprowadzaniem poprawek do gry?
  • W jaki sposób producent planuje rozwiązać trudności uniemożliwiające rozgrywkę na niektórych konsolach?
  • Jakie działania producent planuje podjąć w stosunku do osób, które złożyły reklamacje i są niezadowolone z zakupu, bo nie mogą grać w Cyberpunka 2077 mimo posiadania sprzętu spełniającego odpowiednie wymagania?

Czytaj także: Poczta przypomina o abonamencie RTV i zachęca, by opłacić go za cały rok z góry

Czy CD Projekt spotkają dotkliwe konsekwencje ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Tego nie można przewidzieć ze 100% pewnością. Urząd podejmie decyzję o dalszych krokach dopiero po otrzymaniu wyjaśnień od przedsiębiorcy.

źródło: dziennik.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.