Mamy początek roku, więc Poczta Polska przypomina o abonamencie RTV i przekonuje, że warto opłacić go za cały rok z góry. Kwestia zasadności ponoszenia tej opłaty wciąż budzi w naszym społeczeństwie kontrowersje. Warto przypomnieć, że od tego roku wprowadzono kolejne podwyżki.

Zapłać za rok z góry, to dostaniesz rabat – Poczta przypomina o abonamencie

poczta przypomina o abonamencie 2

Poczta Polska wydała komunikat, w którym przypomina o konieczności opłacania abonamentu RTV. Zwolnienie od obowiązku wnoszenia opłaty mogą m.in. osoby bezrobotne, inwalidzi, emeryci i kombatanci. W większości przypadków żeby nie musieć płacić trzeba najpierw zgłosić posiadane uprawnienia w placówce pocztowej. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie Poczty Polskiej.

Państwowy operator przesyłek skorzystał także z okazji, by przypomnieć, że można skorzystać ze zniżek związanych z opłatą abonamentową. Przewidziane są różne zniżki za opłacenie abonamentu za okres dłuższy niż jeden miesiąc. Najkorzystniej jest opłacić abonament z góry za cały rok 2021 – zachęca jednak Poczta Polska. W takim przypadku otrzymamy 10% rabatu.

Kwestia zasadności obowiązywania opłaty za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych wciąż budzi kontrowersje. Prawo przewiduje, że sam fakt posiadania takiego odbiornika w sprawnym stanie technicznym oznacza, że go używamy i musimy opłacać abonament. Problem w tym, że pieniądze z abonamentu trafiają do mediów publicznych, by te mogły realizować swoją misję.

Czytaj także: Netflix podwyższa ceny w Wielkiej Brytanii – Polska może być następna w kolejce

Wiele osób wskazuje, że np. ma telewizor, ale nie ogląda programów Telewizji Polskiej i nie chce wspierać jej działalności. W dodatku ci ludzie i tak często płacą niemałe kwoty za telewizję satelitarną. Poczta Polska jest zobowiązana do rejestrowania odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych, przyjmowania i ewidencjonowania opłat abonamentowych oraz wykonania kontroli ich uiszczania – przypomina jednak państwowy operator przesyłek.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.