W poniedziałek 4 stycznia wystartował projekt SkillFactor – event, którego organizatorzy wykorzystali formułę znaną z programów talent show. Na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic nadzwyczajnego – podobnych programów jest już całkiem sporo, szczególnie o tematyce muzycznej. W SkillFactor uczestnicy rywalizują jednak ze sobą w grze CS:GO.

SkillFactor, czyli nietypowy talent show

Cel projektu to znalezienie młodych talentów w grze CS:GO i umożliwienie im zaistnienie na polskiej scenie tej gry. Nieodłącznym elementem wszelkiego rodzaju talent show są jurorzy lub trenerzy. Tutaj nie jest inaczej. Trenerami są profesjonalni gracze z polskiej czołówki: Janusz Snax Pogorzelski, Paweł Innocent Mocek, Grzegorz Szpero Dziamałek i Paweł Saju Pawełczak. Każdy z nich będzie kompletował swoją drużynę, wszystko w ramach ogólnodostępnych kwalifikacji. Zapisać można się na stronie SkillFactor.

Osoby, którym uda się przejść kwalifikacje, będą uczestniczyć w treningach pod okiem swoich trenerów. Na koniec odbędzie się finał całego projektu, w którym poszczególne drużyny będą ze sobą rywalizować. To bardzo ciekawa i ważna dla polskiej sceny inicjatywa – wielu graczy posiada predyspozycje do gry na profesjonalnym szczeblu i czeka tylko na ich odkrycie – tłumaczy Michał Miłkowski, Head of the Component Department & PC ACTION S.A.

Czytaj także: Minecraft w rozszerzonej rzeczywistości to niewypał – Microsoft wyciąga wtyczkę

Organizatorem akcji jest agencja marketingowa Vyral. Naszym celem jest nie tylko zapewnienie widzom emocji podczas oglądania rywalizacji, ale przyczynienie się do rozwoju młodego pokolenia graczy CS:GO – mówi jej prezes, Daniel Piątek. Partnerami i sponsorami projektu są ACTINA, Sferis.pl, HP Omen, ASUS oraz AMD.

źródło: Vyral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.