Piracki Spider-Man ze złośliwym oprogramowaniem

Najczęściej piracone seriale 2020 roku – serwisy VOD wiele nie zmieniły

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

Jakie były najczęściej piracone seriale 2020 roku? Odpowiedź na to pytanie przygotował portal TorrentFreak, który opublikował swój ranking. Wzięto w nim pod uwagę kilka różnych źródeł, ale głównie opierano się na pojedynczych epizodach danego serialu, a nie na od razu całym sezonie. Nie zmienia to jednak tego, że seriale z sieci dalej wyjątkowo chętnie ściągamy, choć dostęp do serwisów VOD jest łatwy.

Najczęściej piracone seriale 2020 roku

Najczęściej piracone seriale 2020 roku
The Mandalorian

Mogłoby się wydawać, że wraz ze wzrostem popularności platform streamingowych takich jak Netflix, HBO Go czy Disney Plus, zniknie coś takiego, jak piractwo internetowe. Przez chwilę nawet tak było, ponieważ był okres, kiedy z sieci ściągało się mniej produkcji, ale to szybko się skończyło. Nie każdy ma bowiem ochotę opłacać kolejny abonament w sytuacji, gdy interesuje go np. tylko jeden serial. Zresztą nie każda platforma jest dostępna na wybranym rynku. W Polsce nie uświadczymy przecież Disney Plus, a HBO Max ma pojawić się gdzieś w 2021 roku.

Jest też jeszcze kwestia tego, że platform streamingowych często znikają produkcje, na których nam zależy. Pisałem dla Was ostatnio o tym, jak z końcem tego roku z Netflixa zniknie cała masa świetnych tytułów, które może na platformę powrócą, a może i nie. To także może być powód, by sięgać po tytuły w sposób nielegalny, czyli zasysać je m.in. z torrentów. W 2020 roku najczęściej piraconym serialem był The Mandalorian. Produkcji legalnie w Polsce nie zobaczymy, ponieważ Disney Plus u nas dostępny jeszcze nie jest. Może zmieni się to w 2021 roku, ale konkretów dalej na ten temat nie ma. Większość z produkcji, która znajduje się na liście, jest jednak u nas dostępna. Nie oznacza to, że reszta świata ma podobnie. Zresztą nie musi, bo niektórzy są już tak przyzwyczajeni do ściągania produkcji za darmo, że szkoda im wydać na to cokolwiek.

Zobacz też: Oto gry, które przyniosły największy przychód na Steam w 2020 roku.

  1. The Mandalorian
  2. The Boys
  3. Westworld
  4. Vikings
  5. Star Trek: Picard
  6. Rick and Morty
  7. The Walking Dead
  8. The Outsider
  9. Arrow
  10. The Flash

Źródło: TorrentFreak

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy