Świat przedstawiony w grze Cyberpunk 2077 doskonale wpisuje się w dzisiejsze lęki – zauważa profesor Jacek Wasilewski, badacz kultury i medioznawca. Wspomniany profesor wypowiedział się także na inne tematy związane z najnowszą produkcją studia CD Projekt RED.

Badacz kultury o grze Cyberpunk 2077

Profesor Jacek Wasilewski był gościem w Porannej rozmowie radia RMF FM. Wczorajsze wydanie tego programu w dużej mierze dotyczyło gry Cyberpunk 2077. Prowadzący rozmowę Robert Mazurek zwrócił uwagę na to, że najnowsza gra od CD Projekt RED prezentuje wizję paskudnego i mrocznego świata przyszłości, w którym znaczącą rolę odgrywają mafie i korporacje.

To świat mroczny, ale on fantastycznie wpisuje się w dzisiejsze lęki. Mniej więcej na początku lat 90. mieliśmy taką utopię, że już wszystko będzie lepiej, jak pamiętamy, Francis Fukuyama pisał, że jest koniec historii, teraz już będzie szczęśliwie – przypomniał profesor Jacek Wasilewski. Zwrócił też uwagę na to, że ta teoria wcale się nie sprawdziła. Ta gra […] trochę się wpisuje w dzisiejsze lęki dystopijne związane ze światem, który nie jest zbyt dobry – dodał badacz kultury i medioznawca.

Czytaj także: Niezadowolony z działania Cyberpunka 2077 na Xboxie One lub PS4? Możesz odzyskać pieniądze

Profesor Wasilewski został również zapytany o inne kwestie związane z grą. Jedno z pytań dotyczyło tego, że Polacy są w stanie tworzyć świetne gry znane na świecie (np. Wiedźmin 3 czy właśnie Cyberpunk 2077), a podobnych sukcesów nie odnoszą choćby w tworzeniu hollywoodzkich filmów. Gość radia RMF wyjaśnił, że filmy w Polsce są tworzone z myślą o rodzimym rynku, a nie o tym międzynarodowym.

źródło: RMF FM

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.