ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ojciec chrzestny III

Nowa wersja filmu „Ojciec chrzestny III” jest już dostępna w Polsce

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Francis Ford Coppola przygotował odświeżoną wersję filmu „Ojciec chrzestny III”. Produkcję pod tytułem „Ojciec chrzestny Mario Puzo, Epilog: Śmierć Michaela Corleone” można oglądać za pośrednictwem kilku serwisów streamingowych w Polsce.

„Ojciec chrzestny Mario Puzo, Epilog: Śmierć Michaela Corleone” – gdzie obejrzeć?

„Ojciec chrzestny III” uchodzi za najsłabszą część gangsterskiej trylogii. Opowiada o ostatnich latach życia Michaela Corleone, który nieustannie zmaga się ze swoją przeszłością. Na dodatek jego miejsce próbuje zająć bratanek Vincent Mancini, który jest równie bezwzględny i wyrachowany jak Michael w przeszłości. Film miał po siedem nominacji do Oscarów i Złotych Globów, ale nie zdobył żadnej nagrody. „Ojciec chrzestny III” jest jedynym z serii, którego nie umieszczono na liście National Film Registry. Trafiają na nią filmy budujące dziedzictwo kulturalne USA. Trudno jednak nazwać „trójkę” złą produkcją. Po prostu blado wypada w porównaniu z dwiema poprzednimi częściami.

Na potrzeby nowej wersji filmu reżyser stworzył nowy początek i nowe zakończenie, przebudował kilka scen i ujęć oraz zmienił podkład muzyczny. Dlaczego zdecydował na to 30 lat po premierze filmu? W wywiadzie dla włoskiego dziennika „la Repubblica” opublikowanym w serwisie Wyborcza.pl, Coppola tłumaczy:

Była duża presja, by wypuścić film jak najszybciej, premierę planowano przed świętami Bożego Narodzenia. Wiązało się to z ogromnym wysiłkiem artystycznym i produkcyjnym, a ja wiedziałem, że pierwsze dni zdecydują o porażce lub sukcesie filmu. Zawsze żałowałem, że ustąpiłem i dlatego postanowiłem skomponować nową wersję.

W filmie występują m.in. Al Pacino, Andy Garcia, Diane Keaton, Eli Wallach, Joe Mantegna, Talia Shire i Sofia Coppola. Gdzie „Ojciec chrzestny Mario Puzo, Epilog: Śmierć Michaela Corleone” jest dostępny?

  • Chili.com (wersja SD: wypożyczenie – 6,90 zł, kupno – 34,90 zł; wersja HD: wypożyczenie – 9,90 zł, kupno – 39,90 zł).
  • iTunes Store (wersja SD: wypożyczenie – 14,99 zł, kupno – 24,99 zł; wersja HD: wypożyczenie – 14,99 zł, kupno – 29,99 zł).
  • Player (wypożyczenie – 10 zł).
  • Premiery Canal Plus (wypożyczenie – 9,90 zł).

Źródło: Upflix.com, Wyborcza.pl

Czytaj też: Przebój HBO „Czysta krew” wkrótce powróci w nowej wersji

Sprawdź najnowsze wpisy