czysta krew hbo

Przebój HBO „Czysta krew” wkrótce powróci w nowej wersji

Paweł Pązik Paweł Pązik Rozrywka

HBO przygotowuje reboot serialu „Czysta krew”, który był emitowany w latach 2008-2014 i cieszył się sporą popularnością wśród widzów.

Nowa „Czysta krew” od HBO

Oryginalny serial pojawił się w telewizji w 2008 roku. Pierwszy sezon zdobył uznanie krytyków i kilka nagród, w tym Złoty Glob i nagrodę Emmy. Scenariusz powstał na podstawie serii powieści Charlaine Harris. Serial skupia się wokół kelnerki Sookie Stackhouse, która posiada dar czytania ludzkich myśli. Dziewczyna zakochuje się w wampirze Billu Comptonie, którego myśli nie potrafi odczytać.

W świecie serialu istnieje syntetyczna sztuczna krew, która przyczyniła się do „ujawnienia się” wampirów. Posiadając substytut pożywienia, postanawiają współistnieć z ludźmi w pokoju. Po stronach obu gatunków znajdują się zwolennicy i przeciwnicy tej koegzystencji. Sprawy komplikuje odwieczna żądza krwi wampirów oraz fakt, że krew wampirów ma na ludzi niezwykły wpływ. Z jednej strony leczy ich rany oraz wyostrza zmysły, ale jednocześnie silnie uzależnia. Łącznie powstało siedem sezonów „Czystej krwi”. Ostatni odcinek wyemitowano pod koniec sierpnia 2014 roku. W serialu występowali: Anna Paquin, Alexander Skarsgård, Joe Manganiello, Stephen Moyer, Sam Trammell, Ryan Kwanten i Rutina Wesley.

 

Na razie brak informacji, czy aktorzy z tej obsady wrócą w nowej wersji serialu. Wiadomo natomiast, że scenariusz przygotują Roberto Aguirre-Sacasa („Riverdale”) oraz Jami O’Brien („NOS4A2”). Obaj będą też producentami wykonawczymi do spółki z Alanem Ballem, twórcą pierwszej wersji serialu. Obecnie projekt jest na etapie realizacji odcinka pilotażowego. Nie wiadomo, kiedy produkcja miałaby trafić na ekrany.

Czytaj też: „Wataha” i „Pewnego razu… w Hollywood” wśród hitów 2020 roku w HBO GO

Nowa wersja serialu „Czysta krew” może być jednym z przebojów serwisu streamingowego HBO Max, który w drugiej połowie przyszłego roku ma trafić do Polski. HBO Max zastąpi serwis HBO GO, w którym obecnie można obejrzeć siedem sezonów oryginalnej „Czystej krwi”.

Źródło: Variety.com, Wikipedia.org

Czytaj też: Serial „Clarice” pokaże, co było po „Milczeniu owiec”. Jest już zwiastun

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy