ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
clarice zwiastun

Serial „Clarice” pokaże, co było po „Milczeniu owiec”. Jest już zwiastun

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Do sieci trafił zwiastun serialu „Clarice”, którego premiera planowana jest na początek przyszłego roku. Produkcja przedstawi opowieść rozgrywającą się po wydarzeniach przedstawionych w filmie „Milczenie owiec” z 1991 roku.

Zwiastun serialu „Clarice”

Serial powstał dla telewizji CBS, więc najpewniej trafi do ruszającej w przyszłym roku platformy streamingowej Paramount+. Na razie brak informacji na temat jej startu w Polsce. Bohaterką serialu jest Clarice Starling, czyli agentka FBI doskonale znana fanom popkultury z książki i ekranizacji „Milczenia owiec”. W tej roli w nagrodzonym pięcioma Oscarami filmie sprzed prawie 30 lat wystąpiła Jodie Foster. Tym razem w tę postać wcieli się Rebecca Breeds. Akcja serialu ma rozgrywać się rok po wydarzeniach przedstawionych w filmie. Clarice będzie poszukiwać sprawców brutalnych morderstw, ale też zmagać się z osobistą historią. W tle opowieści ma pojawić się seryjny morderca Buffalo Bill. Premiera serialu planowana jest na 11 lutego 2021 roku.

Czytaj też: Recenzje Cyberpunk 2077 – jest dobrze, choć widać, że oczekiwano… więcej

„Milczenie owiec” było wielkim przebojem początku lat 90. Produkcja zdobyła aż pięć Oscarów – za najlepszy film, scenariusz adaptowany, reżyserię Jonathana Demme’a oraz pierwszoplanowe role Anthony’ego Hopkinsa i Jodie Foster. Film opowiadał o agentce FBI Clarice Starling, która prowadziła sprawę psychopaty Buffalo Billa porywającego i mordującego młode kobiety. Clarice postanowiła zwrócić się o pomoc do innego seryjnego mordercy – Hannibala Lectera. Ten podrzucał jej trafne tropy, ale zarazem prowadził z Clarice psychologiczną grę.

Film doczekał się dwóch kontynuacji kinowych. W 2001 roku na ekrany trafił „Hannibal” w reżyserii Ridleya Scotta. Rok później premierę miał „Czerwony smok” Bretta Ratnera. Pięć lat przed „Milczeniem owiec” powstał „Łowca” Michaela Manna, czyli pierwsza z ekranizacji powieści Thomasa Harrisa. W latach 2013-2015 emitowany był serial „Hannibal”, w którym przez trzy sezony w tytułową postać wcielał się Mads Mikkelsen.

Źródło: Screenrant.com

Czytaj też: W „Spider-Man 3” powrócą aktorzy z poprzednich filmów o Człowieku Pająku

Sprawdź najnowsze wpisy