The Walt Disney Company rozważa połączenie serwisów Disney+ i Hulu – informuje Collider.com, który dotarł do informacji o ruchach kadrowych w koncernie zapowiadających takie rozwiązanie. 

Disney+ i Hulu jako jedna usługa?

Od startu Disney+ w listopadzie 2019 roku co jakiś czas powracają pytania, czy i kiedy serwis wprowadzi materiały dla starszych widzów. Premier oryginalnych treści na razie jest niewiele i często zdarza się, że użytkownicy wykupują dostęp do Disney+ tylko po to, aby obejrzeć musical „Hamilton”, czy nowy sezon serialu „The Mandalorian”. Mimo braku głośnych premier Disney+ przez niecały rok pozyskał na całym świecie ponad 73 mln klientów. Dla inwestorów lepiej prezentowałaby się liczba 110 mln subskrybentów. Skąd się wzięła? Z połączenia użytkowników Disney+ (73,7 mln) oraz Hulu (36,6 mln). 

Hulu to serwis, który działa jedynie w Stanach Zjednoczonych i według zapowiedzi, nie ma planów ekspansji na inne kraje. W jego bibliotece są dostępne produkcje także dla starszych widzów oraz kanały telewizyjne jak w zwykłej kablówce. Gdyby doszło do połączenia obu serwisów, to pościg Disneya za Netflixem nabrałby rumieńców. Baza abonentów Netflixa lada dzień przekroczy 200 mln. Disney+ z filmami i serialami nie tylko dla najmłodszych miałby jeszcze większe szanse zwiększyć tempo rozwoju. Musi też odpierać atak HBO Max, które już pod koniec grudnia zacznie wprowadzać do swojej biblioteki premiery kinowe i to bez dodatkowych opłat. 

Czytaj też: Fani wierzą, że GTA VI powstaje – znaleźli wskazówkę

Skąd pogłoski o możliwym połączeniu Disney+ i Hulu? Serwis Collider dotarł do informacji, że kilku dyrektorów odeszło lub zostało zwolnionych z kierownictwa obu serwisów, ponieważ ich obowiązki mogłyby się dublować po konsolidacji. Rzecznik Hulu na pytania zadane przez Collider powiedział, że to „spekulacje i nie ma takich planów”. Informacje na temat planów Disneya wobec streamingu mamy usłyszeć w czwartek 10 grudnia. Na wirtualnym spotkaniu z inwestorami powinniśmy poznać plany dotyczące ekspansji Disney+. Być może dowiemy się, kiedy wreszcie serwis pojawi się w Polsce. W przyszłym roku Disney ma także uruchomić serwis Star, który będzie oferować treści podobne do Hulu, ale poza USA. 

Źródło: Collider.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik