HBO Max w Polsce ma pojawić się już w 2021 roku i to oficjalna informacja. I warto dodać, że to bardzo dobra informacja, choć z otwieraniem szampana jeszcze warto poczekać. Dalej bowiem jest wiele kwestii, które mogą nurtować fanów seriali i filmów. Trzeba jednak mieć nadzieję, że będzie dobrze, choć jedno jest pewne. Nie będzie tak dobrze, jak w Stanach Zjednoczonych.

HBO Max w Polsce – warto czekać?

Hbo Max

Streaming filmów i seriali to coś, bez czego wiele osób nie wyobraża sobie teraz życia. W dowolnej chwili można obejrzeć to, na co się ma ochotę i człowiek nie jest uzależniony od telewizyjnej ramówki. I HBO Max w Polsce będzie kolejnym graczem na rynku, który tym razem ma szanse w starciu z Netflixem czy Amazon Prime Video. Jednak żeby nowa platforma stała się prawdziwym rywalem w tej walce o widza, musi wydarzyć się kilka rzeczy.

Pierwszą z nich jest gruntowna przebudowa obecnej aplikacji HBO, która na Smart TV czy konsolach potrafi działać tragicznie. HBO Max jest nową platformą i choć miało zastąpić obecne HBO Go, to trzeba mieć nadzieję, że w Europie nie chodzi tylko o zmianę nazwy i dodanie kilku produkcji. Aplikacja HBO Go powinna zniknąć i ustąpić miejsca HBO Max, co znacznie poprawiłoby jakość korzystania. Dodajmy do tego, że HBO Go dalej oferuje jakość FHD.

Zobacz też: Czy paczkomatów jest w Polsce zbyt mało?

HBO Max już na starcie będzie więc sporo zmieniało i choć jeszcze nie oferuje jakości 4K, to ma się to niedługo zmienić. Kolejną rzeczą, która zadecyduje o sukcesie platformy w Polsce, będzie jej katalog. Czy wszystkie filmy, które są dostępne w USA na platformie, pojawią się u nas? Nie ma na to szans. Część licencji na dystrybucje jest w rękach konkurencji, ale to powszechny problem. Netflix w Polsce także wygląda zupełnie inaczej, niż ten w USA.

Hbo Max

Filmy prosto z kina na VOD?

Jedną z ważniejszych informacji ostatnich dni dla kinomanów było to, że filmy Warner Bros. mają trafić do streamingu. I mowa tutaj o takich tytułach, jak „Matrix 4” czy „Diuna”. I tak faktycznie ma być, bo oprócz dystrybucji kinowej, te i wiele innych filmów, mają pojawić się na HBO Max. Tylko, że nie musi to wcale oznaczać tego, że pojawią się w tej formie także w Polsce. Tego dowiemy się zapewne dopiero w chwili, kiedy platforma pojawi się w naszym kraju. Tutaj też pojawia się kwestia licencji, ale także opłacalności całego przedsięwzięcia.

Otwartą pozostaje też kwestia ceny, czyli tego, ile trzeba będzie zapłacić za dostęp. HBO Go kosztuje obecnie 24,90 złotych miesięcznie i byłoby miło, gdyby HBO Max nie było droższe. Chyba jeszcze znamy zbyt mało szczegółów, by ekscytować się HBO Max w Polsce, ale kciuki można już za platformę trzymać. To jeszcze czekamy na Disney+.

Źródło: HBO

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.