Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego pod roboczym tytułem „Wesele 2”. Z tej okazji twórcy zaprezentowali krótki zwiastun tej produkcji, który po kilku godzinach zniknął z sieci.

Teaser nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego „Wesele 2” 

O zakończeniu zdjęć do filmu poinformowano na profilu facebookowym Studia Metrage, które odpowiada za produkcję „Wesela 2”. 

Wyzwanie ogromne, czasy trudne, ale dobrnęliśmy do finału i za to w imieniu #SmarzolW2Team dziękujemy wszystkim, z którymi dane nam było spotkać się na planie.

Jak wyliczono, za ekipą 68 dni zdjęciowych, w których wystąpiło łącznie 120 aktorów i epizodystów oraz 6541 statystów. Budżet filmy wyniósł 30 mln zł. Premiera planowana jest na jesień 2021 roku. 

Czytaj też: Oscary 2021: jak będzie wyglądała ceremonia wręczenia nagród?

W zwiastunie pojawia się nawiązanie i wyraz poparcia dla protestujących, którzy wyszli na ulice polskich miast po ogłoszeniu  wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W krótkim materiale wideo ekipa realizacyjna oraz aktorzy pozują na tle czerwonej błyskawicy. Teaser zniknął z sieci po kilku godzinach.

Czytaj też: HBO Max w Polsce w przyszłym roku. „Diuna” i „Matrix 4” trafią do streamingu

O czym będzie nowy film Wojciecha Smarzowskiego? Jego akcja ma rozgrywać się na dwóch płaszczyznach czasowych: współcześnie oraz w 1941 roku. Opowieść ma przedstawić uroczystość weselną oraz poruszy kwestię relacji polsko-żydowskich. W rolach głównych wystąpili: Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Robert Więckiewicz i Mateusz Więcławek.

„Kler”, czyli poprzedni film Smarzowskiego, okazał się wielkim sukcesem komercyjnym. W kinach obejrzało go łącznie ponad 5,1 mln widzów. Film okazał się najbardziej dochodowym polskim tytułem po 1989 roku. Przychód z biletów wyniósł ponad 105 mln zł przy budżecie wynoszącym ok. 10 mln zł. W dorobku Wojciecha Smarzowskiego są takie filmy jak „Wesele” (2004 rok), „Dom zły” (2009), „Róża” (2011), „Drogówka” (2012), „Pod Mocnym Aniołem” (2014), „Wołyń” (2016) i wspomniany „Kler” (2018). 

Źródło: profil Studia Metrage na Facebooku, Wikipedia.org

Czytaj też: Nowe zwiastuny: „Wikingowie”, „The Mauritanian” i „Euforia”

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik