W 2021 roku serwis streamingowy HBO Max wejdzie do Polski i zastąpi działające od lat HBO GO. Warner Bros. szykuje też rewolucję w dystrybucji premierowych widowisk. 

Kiedy w Polsce pojawi się HBO Max?

Serwis HBO Max pojawi się w drugiej połowie 2021 roku w Europie i Ameryce Południowej – poinformował w czwartek Andy Forssell, szef HBO Max Global. Na razie brak informacji na temat ceny za dostęp oraz oferty, jaka będzie dostępna w Polsce. Na pewno HBO Max zastąpi w naszym kraju HBO GO. Co to oznacza dla widzów? Na pewno lepszą aplikację oraz jakość oferowanych treści. Obecni użytkownicy HBO GO mają sporo powodów do narzekania. Serwis nie oferuje treści w 4K i dźwięku przestrzennego. Możemy się też spodziewać poszerzenia biblioteki treści. Najważniejsze jednak, że serwis rozpoczyna globalną ekspansję, bo to ujednolici i ułatwi wiele kwestii, ale ceny w poszczególnych krajach mogą się różnić. Obecnie w Stanach Zjednoczonych miesięczny dostęp kosztuje 15 dolarów, czyli ok. 55 zł. 

Serwis HBO Max miał premierę pod koniec maja w Stanach Zjednoczonych. Mimo bardzo ciekawej oferty, w której oprócz produkcji oryginalnych HBO znalazło się też wiele klasycznych filmów w wysokiej jakości, serwis nie zdobył dotąd wielkiej popularności i ustępuje pola Netflixowi i Disney+. 

Czytaj też: „Wonder Woman 1984” jeszcze w tym roku trafi do kin i na HBO Max

Ma to się zacząć zmieniać w 2021 roku. Oprócz globalnej ekspansji, serwis planuje też wprowadzać do swojej oferty duże kinowe premiery. Jeszcze w tym roku HBO Max, ale wyłącznie dla klientów w USA, wprowadzi do swojej oferty film „Wonder Woman 1984”. W przyszłym roku w serwisie pojawią się takie głośne tytuły jak „Diuna”, „Matrix 4” czy „Legion Samobójców”. Tego samego dnia trafią na ekrany kin oraz do serwisu i będą w nim dostępne przez miesiąc. Po tym czasie będzie można je obejrzeć tylko w kinach. Warner zapewnia, że takie rozwiązanie będzie obowiązywało jedynie w 2021 roku. Powodem są oczywiście problemy, jakie dotknęły branżę kinową przez pandemię koronawirusa. 

Źródło: Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik